Trendy w sypialni czyli co nowego w Nowym Roku

7 lat ago Warsztat Medialny 0

Odejście od minimalizmu, jasne kolory, potężne łoże kontynentalne. Poduchy, pufy i gęste dywany. Takie będą trendy w sypialni roku 2018.

Designerzy wieszczą odejście od minimalizmu i zerwanie ze stylem skandynawskim. A, że gusta bywają kapryśne, a pomysły skrajne – nowy rok ma kojarzyć się raczej z bogatymi stylizacjami – tak jeśli chodzi o paletę kolorów jak i ilość dodatków. Trendy w sypialni? Nadchodzi rok dekoracyjnego szaleństwa. Z czasów, gdy królowała biel i pastele przechodzimy w okres braku ograniczeń. Także pod względem struktur i materiałów.

Trendy w sypialni – łożocentryzm

Centralnym miejscem każdej sypialni siłą rzeczy jest łóżko. Ten element ma być jedną z podstawowych zmian jaka szykuje się we wnętrzach. Delikatne w strukturze i oszczędne w formie łóżko w stylu skandynawskim kojarzące się z północną surowością ustąpi ciężkiemu łożu niczym z mieszczańskiej kamienicy. Panować mają wybujałe kształty, romantyczne owale – oczywiście mamy na myśli samo łoże, a nie jego użytkowników.

W nadchodzącym roku do naszych sypialni powrócą miękkie, tapicerowane łóżka z wysokimi zagłówkami. Pojawią się także klasyczne piki wpisujące się w angielski styl lat sześćdziesiątych, drobiazgowe przeszycia, eleganckie i wysokojakościowe tkaniny tapicerskie. – zapowiada Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo. – Łóżko znów będzie grać w sypialni główną rolę i utoruje drogę do aranżacji w stylu kolonialnym, glamour czy Art Deco. W 2018 roku możemy się spodziewać tego, że nasze posłania nie będą tylko funkcjonalnym wyposażeniem, ale także efektowną dekoracją, którą będziemy chcieli się pochwalić.


Trendy w sypialni. Komfort i funkcjonalność

Jest i określenie stosowne do wyglądu łóżka AD 2018 – łoże kontynentalne. Konstrukcja popularna w Stanach Zjednoczonych, Zachodniej Europie, a paradoksalnie także i w samej Skandynawii. Jego cechą charakterystyczną ma być luksusowy komfort i imponujący wygląd.

Zdecydowany wzrost popularności łóżek kontynentalnych związany jest z ich funkcjonalnością. Polacy bardzo pragmatycznie podchodzą do wyposażania sypialni – bardzo ważne jest dla nas to, by łóżko nie tylko było wygodne, ale również posiadało np.  duży pojemnik na pościel. Ponadto, łóżka kontynentalne pozwalają poczuć się we własnym domu tak, jak w pięciogwiazdkowym hotelu. Dzieje się to za sprawą trzech progresywnie działających warstw: najniżej umiejscowionego boksu ze sprężynami bonellowymi, środkowej części wypełnionej sprężynami kieszeniowymi oraz odpowiednio dobraną nakładką: twardą lub miękką. – przedstawia ekspert Comforteo i dodaje: – Łóżka kontynentalne prezentują się niezwykle dostojnie ze względu na swoją wysokość i jednocześnie zapewniają doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Dedykowane są osobom, które cenią oryginalne rozwiązania dla oka, ale również najwyższy komfort użytkowania.

Trendy w sypialni. Dywan, pufy i jasne kolory

Samo łóżko to nie wszystko. Dopiero puszyste, pluszowe koce i narzuty, miękkie i wielkie poduchy, współgrające z wysokim, tapicerowanym zagłówkiem będą zachęcać do iście królewskiego relaksu. 

Także na ścianach przestaje królować biel. Zamiast gładkich, jednokolorowych powierzchni mają się pojawić wzorzyste tapety, geometryczne mozaiki, a nawet wrócą boazerie. Całości dopełnią gęste dywany, na których nie zabraknie miejsca, by poustawiać miękkie pufy i głębokie, patchworkowe fotele. Rok 2018 ma być będzie czasem designerskiego przepychu.

Barwy? Jasne i pastelowe. Kolor roku jeszcze nie został wybrany, jednak eksperci typują możliwe połączenia. Mieszanka błękitu i pomarańczowych akcentów? Połączenie jasnej żółci z limonką? A może odcienie pudrowego różu lub mieszanki fioletu oraz turkusu?

Kolory pojawią się nie tylko na ścianach i tekstylnych dodatkach. Wspomniane wcześniej łóżka tapicerowane również będą wykorzystywać zabawę barwnymi odcieniami. Decydując się na zakup nowego, modnego posłania, warto zwrócić uwagę, jak duży wybór tkanin tapicerskich oferuje producent. Najważniejsze w podążaniu za trendami jest bowiem umiejętne dopasowanie ich do własnego, niepowtarzalnego charakteru. – podsumowuje ekspert Comforteo.

Czytaj też: Porównywarka – jak wybrać kredyt lub pożyczkę