Stanek – gdy potrzebujesz bramy i nie tylko

3 tygodnie ago Warsztat Medialny 0

To jedyny na Podhalu salon partnerski z autoryzacją dilerską firmy Wiśniowski. I jest to punkt z tradycjami, bo działa nieprzerwanie od 26 lat. 

Wszystko zaczęło się w 1998 roku w rodzinnym Frydmanie. Przed rokiem firma Stanek przeniosła się do nowego, przestronnego salonu w Dębnie przy ul. Kościelnej. – To stara firma, ale w nowej lokalizacji – podkreśla właściciel Krzysztof Wojciech Stanek. Tu produkty można zobaczyć na miejscu, dotknąć, zobaczyć jak działają. Można też zapoznać się z całą ich gamą. 

Krzysztof Wojciech Stanek

Gdy klient szuka klasy premium

Od firmy Wiśniowski mają tu bramy, okna, drzwi, rolety, ogrodzenia, stolarkę aluminiową i stalową oraz całą gamę części zamiennych. I są to produkty klasy premium. Jak się okazuje, właśnie produkty w najwyższej półki są najbardziej poszukiwane wśród klientów odwiedzających salon firmy Stanek. Do bram można dopasować automatykę marki Sommer, to także wysokiej klasy sprzęt niemieckiej produkcji. Są także okna PCV i aluminiowe od firmy Plastbud, drzwi wejściowe od Erkado. A wreszcie wszelkiego rodzaju ogrodzenia różnych firm, m.in. od Joniec.

– Na wszystkie montaże, naprawy udzielamy gwarancji na dwa lata lub dłużej – przekonuje Krzysztof Wojciech Stanek. – Mamy pełny serwis, obsługę posprzedażową. Montaż od podstaw z betonowaniem i wszelkimi pracami budowlanymi. Jeśli ktoś ma nietypowy garaż, konieczne są przeróbki, to także wykonamy. Przyjeżdżamy na miejsce, doradzamy co można zrobić i finalnie sami realizujemy – podkreśla.

Nietypowe zlecenie? Nie ma problemu!

Wśród największych wyzwań, jakim musieli sprostać, było wykonanie sześciu sztuk potężnych bram dla krakowskiej spalarni odpadów. Każda o szerokości 8 m i 6,5 m wysokości. Wszystkie segmentowe, podnoszone na pilota. Każda ważyła blisko 2 tony. Ale to nie jedyne takie zlecenia – dla Chyżbetu robili bramę rolowaną 8×7,5 metra, a w słowackim Svicie montowali bramę wielkości 7,5×6 m.

– Takie zlecenie dajemy bezpośrednio na produkcję do Wiśniowskiego, odbieramy, przewozimy i sami montujemy na miejscu – tłumaczy właściciel firmy. 

Oczywiście, oprócz gigantycznych zleceń, na co dzień wykonują projekty dla każdego. Budujesz dom? Tu możesz wymyślić dla niego najbardziej fantazyjne ogrodzenie. Ale nie musisz się trudzić z projektowaniem wszystkiego od podstaw – tu dostaniesz propozycję, potem otrzymasz na tej podstawie gotowy projekt do ręki. Podobnie jak w przypadku doboru bramy garażowej czy stolarki okiennej.

– Wykonujemy ogrodzenia od podstaw, począwszy od pomiaru i projektu,  wykopy, betonowanie, na montażu elektroniki kończąc. Często realizujemy też rzeczy nietypowe, wiele przeróbek, których nikt inny nie chciał się podjąć – zauważa Krzysztof Wojciech Stanek.

Salon firmowy w Dębnie

Otwarci na nowości 

A co dziś klienci wybierają najchętniej? Jeśli chodzi o garaże, to czasy uchylnych bram już dawno minęły – obowiązującym trendem są bramy segmentowe. Można je zamawiać także z furtką i całość wygodnie się unosi, segment po segmencie do góry.

O czym pamiętać decydując się na bramę?

Wszystko zależy od klienta – czy chce mieć furtkę, okna, panele przeszkolone. Trzeba się go dopytać. A jeśli chce najcieplejszą, to może sobie wybrać grubą, nawet 6-centymetrową. Doradzamy, czy lepiej zrobić jedną, pięciometrową na dwa samochody, czy dwie oddzielne bramy po dwa i pół metra. Każdy klient jest inny. Wiele zależy od tego, czy buduje nowy garaż – wówczas warto się odezwać jeszcze w trakcie projektowania – zauważa właściciel firmy Stanek.

Jak przekonuje, w tym biznesie trzeba być operatywnym i otwartym, by odpowiednio szybko reagować na zmiany. Nowości pojawiają się nawet co pół roku, jeśli chodzi o elektronikę, może się zmienić w ciągu miesiąca nawet dwa razy. Dziś dostaje się aplikację na telefon i będąc nawet w Stanach Zjednoczonych widzi się, czy brama garażu w Poroninie jest otwarta, można ją zamknąć, przymknąć, czy włączyć wietrzenie garażu. I wszystko na smartfonie, który ma się zawsze przy sobie. 

Czyste Powietrze – dofinansowanie na miejscu

Produkty oferowane przez firmą „STANEK” spełniają wymogi programu Czyste Powietrze, a klient po wykonaniu usługi otrzymuje indywidualny certyfikat. Większość klientów, którzy decydują się na termomodernizację, korzysta już z tego korzystnego zastrzyku pieniędzy. Trzeba pamiętać, że dostaniemy go nie tylko na docieplenie budynku i wymianę stolarki okiennej, ale także na nową bramę garażową, o ile ta mieści się w bryle modernizowanego budynku.

Przed rokiem firma Stanek przeniosła się do nowego, przestronnego salonu w Dębnie przy ul. Kościelnej.

Promocja

Warto wiedzieć, że do końca czerwca w salonie Stanek obowiązuje promocja – można dostać markowe produkty nawet do 30% taniej!