Znudził Ci się styl skandynawski? Postaw na jego odmianę – Scandi Chic

5 lat ago Warsztat Medialny 0

Neutralne tło, naturalne materiały, biele i szarości. Styl skandynawski pokochali Polacy. Pora na Scandi Chic – jego bardziej elegancką odmianę.

W naturalnych wnętrzach stylu skandynawskiego czujemy się naprawdę dobrze, a i dla oka są one niezwykle przyjemne. Wszystko jest bowiem czyste i minimalistyczne, a każdy przedmiot ma swoją określoną funkcję. Dla tych jednak, którzy czują, że styl skandynawski nieco im się już przejadł proponujemy zaprosić do swojego domu Scandi Chic.
Na przestrzeni swojej prawie 150-letniej historii, styl skandynawski doczekał się kilku swoich wariantów. Jednym z nich jest Scandi Chic – bardziej luksusowa wersja znanej nam do tej pory Skandynawii, która słynie z zamiłowania do złota.

Scandi Chic łamie stereotypy

scandi chicZałożenia znanego wszystkim stylu skandynawskiego odrzucają mocne kolory i ciężkie, sztuczne tkaniny. Podobnie wszelkiego rodzaju elementy, które wydają się zbędne, zbyt awangardowe, za odważne nie pasują do skandynawskich wnętrz. Warto jednak pamiętać o tym, że Skandynawia to nie tylko zielone rośliny, białe ściany, szare meble i minimalistyczne dodatki.

Skandynawowie również lubują się w luksusie i bogatych dekoracjach, co zresztą widać w ich współcześnie aranżowanych mieszkaniach. Elementy stylu skandynawskiego tworzą świetne połączenie z marmurem, któremu daleko do drewna i np. z welurem, który nie ma nic wspólnego z naturalnym lnem. Scandi uwielbia także złoto. Zestawienie neutralnych i naturalnych barw z metalicznym odcieniem złota lub jego różową odmianą, stanowią zestawienie pełne sprzeczności, ale bardzo przyciągające i niezwykle ciekawe dla oka. Okazuje się, że stonowane wnętrze skandynawskie, po dodaniu do niego odrobiny tego ciepłego, metalicznego odcienia, nabiera zupełnie innego wyrazu – bardziej eleganckiego, współczesnego i wyrazistego.

Scandi Chic to po prostu idealne rozwiązanie dla tych, którzy kochają naturalność i minimalizm stylu skandynawskiego, ale pragną wprowadzić do niego odrobinę aranżacyjnego pazura. Złoto to w tym wypadku strzał w dziesiątkę!

Scandi Chic – dodatki w odcieniu gold

scandi chicZłoto w Scandi Chic? Tak ale z umiarem. Należy pamiętać, że zarówno pierwotny styl skandynawski jak i wszelkie jego odmiany zakładają wysoką funkcjonalność przedmiotów. Postawmy zatem na złoto, wybierając w tym odcieniu np. lampy – sufitowe i podłogowe, ramy luster czy obrazów lub armaturę sanitarną do kuchni i łazienki.

– Baterie łazienkowe i kuchenne w odcieniu gold lub rosegold to niezaprzeczalny hit aranżacyjny. Jako firma fińska jesteśmy dowodem na to, że nawet w Skandynawii odcień ten również posiada rzeszę swoich zwolenników – podkreśla Joanna Gręda, ekspert firmy Oras, producenta armatury sanitarnej. – Idealnie komponuje się bowiem z elementami wykonanymi z materiałów naturalnych, stanowiąc dla nich niezwykle ciekawy kontrast. Tworząc takie produkty nie zapominamy również o ich funkcjonalnościach, które powinny iść w parze z nowoczesnym designem. Baterie w odcieniu rosegold to nie tylko swoista ozdoba wnętrza ale także zaawansowane technologicznie urządzenie najwyższej jakości. Wyciągana, obrotowa wylewka pozwala na swobodne korzystanie z baterii zamontowanej nawet przy niewielkim zlewie. Ponadto, specjalny aerator Mikado®, nie dość, że minimalizuje zużycie wody, to potrafi również z wypływających niewielkich strumieni stworzyć prawdziwe dzieło sztuki, przypominające spiralę.

 

Czas odkryć styl skandynawski w nieco bardziej eleganckim i wyrafinowanym kształcie. Tylko zestawienia niepasujących do siebie na pozór elementów pozwoli nam stworzyć wnętrze jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe i takie, które będzie odzwierciedleniem naszego poczucia estetyki.

5 powodów dla których warto zamontować baterie bezdotykowe