Żaluzje drewniane – sposób na aranżację salonu

2 lata ago Warsztat Medialny 0

Są nie tylko skuteczną osłoną przed rażącym światłem. Żaluzje drewniane, szczególnie w połączeniu z kamiennymi elementami stanowią efektowną ozdobę każdego salonu.

Salon to wizytówka domu. I to bez względu na to czy pełni jedynie funkcję reprezentacyjną i wypoczynkową jak i wówczas, gdy musimy w nim wygospodarować miejsce do spania, wspólnych posiłków czy pracy. To tam spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia i tam przyjmujemy gości. Dlatego zależy nam na tym, aby była to przestrzeń wyjątkowa – piękna, funkcjonalna, bezpieczna. Coraz częściej skuteczną ochronę przed słońcem oraz poczucie prywatności zapewnią nowoczesne żaluzje drewniane. W połączeniu z innymi elementami aranżacji, dadzą także świetny efekt dekoracyjny.

Drewno i kamień – trendy na 2022 rok

Żaluzje drewniane doskonale komponują się rustykalnym wnętrzem.

W urządzaniu wnętrz wciąż dominują trendy nawiązujące do natury. Wszystko co kojarzy się nam z przyrodą, żywiołami, wywołuje pozytywne skojarzenia. Jednocześnie wiele osób gustuje w nowoczesnych rozwiązaniach. Swoje wnętrza chce urządzać w nawiązaniu do stylów glamour czy minimalistycznego, który wykorzystuje połączenia różnych materiałów, faktur i struktur. W te konwencje doskonale wpisuje się połączenie drewna i kamienia. 

Aranżacje salonu zgodne z trendami na 2022 rok to przede wszystkim duża przestrzeń, w której drewno współgra z kamieniem. Elementy wyposażenia wnętrza równoważą się, dzięki czemu efekt wizualny jest spektakularny, a przestrzeń bardzo funkcjonalna. We wnętrzu dominują duże okna, które niewątpliwe są źródłem naturalnego światła. W wielu momentach dnia stanowi to zaletę, ale rażące promienie mogą skutecznie uprzykrzać życie domownikom. Stąd pożądany jest komfort jaki daje możliwość sterowania natężeniem światła. W tym przypadku rozwiązaniem mogą być nowoczesne żaluzje drewniane, które pełnią swoją funkcję bardzo precyzyjnie. Lamele o szerokości 70 mm mogą doskonale wypełnić przeszkloną przestrzeń okienną nie przytłaczając jej. Możemy ustawiać je pod dowolnym kątem nachylenia, samodzielnie sterując ilością wpuszczanego do pomieszczenia światła.

O efekt wizualny dbają także detale wykończeniowe nowoczesnych żaluzji drewnianych. Maskownica rynny górnej oraz rynna dolna żaluzji, które są wykonane z drewna, a także dobrane w kontrastującym kolorze drabinki tekstylne stanowią idealne wykończenie produktu. Nie możemy zapominać także o bardzo ważnym uzupełnieniu całej stylizacji wnętrza, którą są dodatki. Nowoczesna lampa sufitowa, świeczniki, wazony, zegarki – wszystko w kolorze srebra, które współgra zarówno z drewnem, jak i z kamieniem. Nie zapominajmy także o tym, co najlepiej podkreśla nawiązania do natury i co ociepla wizualnie każde wnętrze, czyli o zieleni i kwiatach, ciętych lub doniczkowych. 

Czytaj też: 4 sposoby na odnowienie kanapy

Nowoczesne żaluzje drewniane

Nowoczesne żaluzje drewniane są obecnie jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań w aranżacji okien. Są modne, a przy tym bardzo praktyczne i uniwersalne. Bez problemu dopasujemy je do wielu stylów. Zawdzięczamy to bogatej kolorystyce proponowanych w ofercie Anwis rozwiązań, wysokiej jakość ich wykonania oraz funkcjonalności. Drewniane osłony okienne występują tu w różnych rozmiarach lamel: 25 mm – które najlepiej sprawdzą się w przypadku małych okien, 50 i 70 mm – doskonałe do dużych przeszklonych powierzchni, takich jak drzwi tarasowe. W zależności od preferowanego rozwiązania, nowoczesne żaluzje drewniane mogą być montowane w świetle szyby, do ściany lub do sufitu. Ważnym ich elementem jest także drabinka, która może być praktycznie niewidoczna w wersji sznurkowej lub stanowić dodatkową ozdobę, w formie tekstylnej taśmy. Na ostateczny wygląd żaluzji drewnianych mają wpływ także wykończenia: pokrętło, obciążnik sznurka czy maskownica rynny górnej.

żaluzje drewniane
Drabinka w formie tekstylnej taśmy może stanowić dodatkową ozdobę.

Co ważne, te osłony okienne możemy zamontować zarówno w wersji z ręcznym mechanizmem sterowania, jak i elektrycznym. Jest to bardzo ważne dla posiadaczy dużych okien, gdzie ciężar lamel może stanowić problem podczas ręcznego podnoszenia i opuszczania.

Jak widzimy, możliwości ich konfiguracji jest naprawdę sporo, dlatego warto rozważyć to rozwiązanie i poszukać najlepiej pasujących do naszego wnętrza żaluzji drewnianych, w odcieniu i wzorach, które skomponowała sama natura. 

Zapraszamy na zakupy: warsztatmedialny.com