Dachówka czy blacha – dylemat rozwiązany

7 lat ago Warsztat Medialny 0

Dachówka czy blacha? To dylemat, przed którym staje większość osób budujących dom. A może połączenie ich najlepszych cech czyli blachodachówka!

Coraz więcej marzących o własnych czterech ścianach stawia na nowoczesne, minimalistyczne bryły, a dla tych lepszym uzupełnieniem jest blachodachówka. W odpowiedzi na te potrzeby, Blachotrapez wprowadził na rynek nowy produkt. Tysenia to jednomodułowa blachodachówka płaska, która doskonale wpisuje się w założenia współczesnej architektury.

Po prostu nowoczesna

Jeśli szukasz ciekawego efektu i chciałbyś wyróżnić swój dom z otoczenia to rozwiązanie jest niemal doskonałe. Minimalistyczny, surowy wygląd harmonizuje z aktualnymi trendami architektonicznymi, a płaski kształt gwarantuje uniwersalne zastosowanie. Niby tradycyjnie, a jakże inaczej.

Prostolinijną formę Tysenii zdobi potrójne przetłoczenie dodające elegancji całej połaci dachu. Dodatkowo ma ona niski, bo 2,5 milimetrowy profil. Możesz ją montować zarówno jako pokrycie dachowe, jak i oryginalne wykończenie elewacji. Blachodachówka jest  także wyjątkowo lekka, dzięki czemu sprawdzi się idealnie nie tylko w nowoczesnym budownictwie, ale również w przypadku renowacji dachów starych budynków.

Dachówka czy blacha? Liczy się jakość i ochrona dachu

dachówka czy blachaNowość w ofercie Blachotrapezu ma wyróżniać się wysoką jakością wykonania. Najwyższej klasy blacha, dostarczana przez renomowane koncerny hutnicze: Thyssenkrupp  czy TATA STEEL, ma zapewnić trwałość na lata. Materiał wsadowy blachodachówki zabezpiecza wyjątkowo trwała powłoka o grubości nawet 200 μm. Dzięki temu – jak przekonuje producent – jest ona wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i ekstremalne warunki pogodowe, stanowiąc doskonałą ochronę dachu. Stąd Blachotrapez daje pisemną gwarancję sięgającą nawet do 40 lat. Tysenia dostępna jest w trzech  powłokach, zarówno w wersji matowej, jak i z połyskiem: Pladur Wrinkle® thyssenkrupp, Pladur® Relief iceCrystal thyssenkrupp, Colorcoat HPS200®Ultra Tata Steel oraz w bogatej gamie kolorystycznej.

Tysenia to blachodachówka jednomodułowa, która może być układana na dachach o pochyleniach już od 25°. Jednomodułowość umożliwia krycie zarówno w sposób tradycyjny, jak i na cegiełkę, dzięki czemu ograniczysz ilość odpadów przy montażu pokrycia. Blachodachówka jest też niesymetryczna i powinna być układana od strony lewej do prawej. Dodatkowo posiada niewidoczny system mocowania, dzięki czemu pokryty nią dach prezentuje się minimalistycznie. Niski profil gwarantuje szeroką powierzchnię krycia. Udogodnieniem jest także łatwy transport na plac budowy, a następnie na dach. Ponadto dach pokryty Tysenią ma być trwały i nie wymagać częstych zabiegów konserwacyjnych, jak pokrycie z tradycyjnej dachówki ceramicznej.

Blachodachówka czyli kompletny system dachowy

Aby zapewnić optymalne funkcjonowanie pokrycia, Blachotrapez oferuje elementy do kompleksowego wykończenia dachu. Dostępne są kompletne systemy akcesoriów dachowych, elementów wykończeniowych, blach płaskich, uszczelnień i mocowań.

dachówka czy blacha