Drzwi przesuwne – gdy jakość i cena gwarantowane

5 lat ago Tekst promowany 0

Bez tego rozwiązania trudno sobie wyobrazić nowoczesny dom z tarasem. Przestrzeń, design, elegancja, a przy tym energooszczędność i łatwość korzystania – takie cechy muszą charakteryzować nowoczesne drzwi przesuwne.


Z założenia pozwalają zaoszczędzić miejsce, umożliwiając łatwe wyjście na balkon czy taras, bez konieczności otwierania na zewnątrz drzwi. Chociaż zwykle i tak montowane są tam, gdzie na przestrzeni nie za bardzo właścicielom zależy, bo mają jej pod dostatkiem.

Podnieś i przesuń

Drzwi przesuwne dają poczucie przestrzeni, zapewniając przy tym jasność i widoki. Stają się nieodłącznym elementem nowoczesnego domu. Tym bardziej że w parze z tym idzie też szczelność i energooszczędność, co jest kolejnym wyróżnikiem ekologicznych oczekiwań. A nowoczesne drzwi przesuwna dają też możliwość tworzenia dużych, przeszklonych powierzchni, sięgających 6, a nawet 12 metrów kw. przy wąskich ramach i wygodnym sposobie otwierania.

Czytaj też: Profil bez wypływki, czyli wybieramy okna

Jak to możliwe? Wszystko przez zastosowanie odpowiedniego systemu podnośno-przesuwnego. Dzięki niemu takie drzwi są łatwe w obsłudze, można także dodatkowo zmontować automatykę i tym sposobem można je otwierać za pomocą pilota lub smartfona.

Cena wygody

Dotąd największym problemem było połączenie ceny z funkcjonalnością. Najtańsze systemy oferują co prawda duże możliwości, jednak dla niektórych barierą jest wysoki próg, sięgający od 5 do 7 cm. Nowoczesne systemy HS praktycznie niwelują ten problem, niemal całkowicie zrównując próg z poziomem podłogi. Barierą dla wielu potencjalnych użytkowników jest w tym wypadku cena. O ile w przypadku zwykłych drzwi przesuwnych może sięgać 3 tys. zł, to za system HS przy drzwiach podobnej wielkości trzeba będzie zapłacić blisko 10 tys. 

– Teraz mamy w ofercie nowy system HS Inova, który jest rozwiązaniem kompromisowym pomiędzy obydwoma rozwiązaniami. Mamy tu próg obniżony do wysokości 2 cm. W odróżnieniu od HS, który opuszcza zamykane drzwi w systemie góra – dół, tu mamy docisk do ramy bocznej. To dodatkowo powinno zapewnić jeszcze lepsze uszczelnienie – przekonuje Jakub Wójciak, właściciel firmy Termosystem.

To rozwiązanie pozwala uplasować cenowo drzwi przesuwne pomiędzy wcześniej prezentowanymi systemami, dając cenę około 5-6 tys. zł.Warto zauważyć, że wszystkie te rozwiązania spełniają parametry, które pozwalają się ubiegać o dotacje w ramach programu Czyste Powietrze.

drzwi przesuwne

Jak działają różne systemy drzwi przesuwnych można przekonać się w nowotarskim salonie Termosystem przy ul. Jaka Pawła 89.

Drzwi przesuwne i dobry montaż

Wybierając rozwiązanie dostosowane do własnych potrzeb i możliwości, warto pamiętać nie tylko o adekwatnym systemie ale także ekipie, która zapewni nie tylko dobry montaż, użyte do niego materiały, ale i gwarancję oraz dalszy serwis. 

– Jeśli ktoś decyduje się na dobry produkt, to musi on iść w parze z fachowym montażem. Stąd uczestniczymy w programie Dobry Montaż, stosujemy wyłącznie markowe produkty, a nasi pracownicy przechodzą szkolenia bezpośrednio u producentów. Już to pozwala nam automatycznie przedłużać gwarancję na drzwi do 5 lat, a w przypadku zgrzewów okiennych w systemie V-perfect dajemy najdłuższy, bo 10-letni okres gwarancyjny – podkreśla Jakub Wójciak.