Stwórz pastelowe wnętrze i tanim kosztem odmień dom

7 lat ago Warsztat Medialny 0

Usiądź i przypomnij sobie plażę, morską bryzę i łyk lodowatego drinka ze szklanki z parasolką. Zmruż oczy i  oddaj się błogości. Stwórz pastelowe wnętrze.

Dzięki pastelowym kolorom powiększysz optycznie pomieszczenie, a w pochmurne dni dodadzą Ci one pogodnego nastroju – wyda ci się, że jest jaśniej. Za to podczas upałów, które tak mocno dają się w sierpniu we znaki pastelowe wnętrze da odczuć wrażenie chłodu i orzeźwienia.

Zaraz, zaraz – powiesz – przecież niedawno polecaliście styl skandynawski z jego prostotą, bezkresną bielą nordyckich lodowców i surowością podbiegunowej tundry? Mam to wszystko wyrzucić, by oddać się modzie na kolory rodem z lodziarni? Niekoniecznie.

Pastelowe (nie)nasycenie

Właściwie niewielkim nakładem możesz wnieść w swoje skandynawskie wnętrze nieco pastelowej świeżości. Będzie letnio, przytulnie i miło. Jak się uprzesz – nawet cukierkowo.
I nie musisz malować ścian. Byleby dodać nie tylko standardowego różu i błękitu. Pastelowe wnętrze to przecież także jasne beże, delikatne fiolety i mięta. Choć wybór barw nie jest nieograniczony, to przy urządzaniu nie powinno to stanowić dla ciebie przeszkody. Przecież liczy się nie tylko sam kolor!

pastelowe wnętrze– Każdy kolor posiada trzy podstawowe właściwości – barwę, jasność i nasycenie – podkreśla Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Agata S.A. – W przypadku kolorów pastelowych najważniejsze jest to trzecie. To dzięki nasyceniu barwy są przytłumione i sprawiają wrażenie delikatnych. Jeśli chcemy postawić na taki klimat wnętrza, to przede wszystkim musimy być konsekwentni. Pastele pasują do obłych form i prostych kształtów. Ich dużą zaletą jest to, że nie wymagają konkretnie białego tła czy gładkiej powierzchni.

Całą gamę kolorów możesz wykorzystać tworząc fantazyjne dodatki, ale także dając nowe życie swoim kanapom. Niekoniecznie ma to oznaczać zmianę mebli, czy choćby ich tapicerki. Łóżko czy wersalka zyska nowe życie, gdy pokryjesz ją stosowną narzutą czy poduszkami w  dobranych kolorach.

Stwórz przyjemną atmosferę w Twoim domu!
Kupuj online na agatameble.pl!

Pastelowe wnętrze i jego metamorfoza

Liczy się odpowiedni klimat, a ten można uzyskać bez wielkich nakładów. Tym bardziej, jeśli swe wnętrze chcesz zmienić jedynie na krótko. Dobrze wiesz, że jesienią będziesz chcieć pobawić  się odcieniami złota i czerwieni, by zimą wrócić do klimatów skandynawskich.

pastelowe wnętrze– Decydując się na chwilową zmianę wystroju podyktowaną porą roku i nasz wybór padnie na pastelowe dodatki pamiętajmy, że takie rozwiązanie nie jest na tyle neutralne, aby sprawdzić się w każdym wnętrzu. Na taką metamorfozę mogą pozwolić sobie osoby, które postawiły np. na styl skandynawski, rustykalny czy prowansalski. Z pewnością nie polecam takich eksperymentów osobom, które urządziły mieszkanie np. w stylu glamour – dodaje Natalia Nowak.

Chcesz się pobawić kolorami? Wybór masz nieograniczony. Aranżując pastelowe wnętrze nie możesz zapomnieć o odpowiednim doborze wazonów, kubków czy talerzyków na stole, a poduszek i kocy na kanapie. Do sypialni nada się doskonale nowa pościel w odcieniu mięty czy pudrowanego różu, a do tego stosowne świeczki czy nocna lampka.

pastelowe wnętrzeW modzie są także takie dodatki jak cotton balls lub ledowe łańcuchy świetlne, które dodają ciepłego klimatu. Swoje zrobią także przydatne i praktyczne wszelkie pojemniki i pudełka na drobiazgi. Od takich, które pomieszczą świecidełka na stoliku po kartonowe pudła, w których schowasz cały bałagan. Wystarczy pobuszować w sklepie z wyposażeniem wnętrz.

Wiele nie zapłacisz, więc możesz sobie kupić komplet, który ze spokojem zamienisz na inny, zanim akurat pastelowy zawrót głowy przyprawi cię w końcu o mdłości. Tymczasem zbliży się jesień ze swym niepowtarzalnym klimatem i kolorystyką.