3 rzeczy, które powinniście wiedzieć wybierając krzesło

2 lata ago Tekst promowany 0

Inne, jeśli zależy nam na stylu, inne do jadalni, garderoby, a nawet łazienki. Krzesło to przecież mebel, bez którego nie wyobrażamy sobie życia.

Jeśli decydujemy sia na jego zakup warto zwrócić uwagę gdzie będzie stać i do jakich celów chcemy je wykorzystywać. Bo choć krzesło to mebel popularny, wybór wzorów jest ogromny. Stąd też trzeba

Krzesło dla miłośników dobrego designu

Krzesło to mebel niepozorny, ale o dużym znaczeniu i potencjale. Dobrze dobrane, ustawione w odpowiednich miejscach krzesła potrafią uczynić wnętrze bardziej funkcjonalnym i komfortowym. Ich wybór warto dobrze przemyśleć, bo w innym przypadku mogą wprowadzić do wnętrz chaos i niepożądany nieład.

Nowoczesne krzesła to meble, które dostępne są w dużej liczbie wzorów, różnią się od siebie stylem, przeznaczeniem i rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane. To pozwala nam wybrać taki model, który spełni nasze najwyższe wymagania i oczekiwania – są to meble, które łączą w sobie zalety praktyczne z modną estetyką.

Krzesło jest meblem, który pozwala wykazać się projektantom. Przykładem takich designerskich perełek mogą być krzesła tapicerowane na złotych nogach, które za zadanie mają przede wszystkim stać i błyszczeć, bo ich rola dekoracyjna jest nie do podważenia. Miejscem, w którym krzesła mają przede wszystkim praktyczne zastosowanie i nie może ich zabraknąć, jest jadalnia, ale w niemal każdym domowym pomieszczeniu przyda się co najmniej jedno wygodne krzesło.

Krzesło tapicerowane dla spragnionych relaksu

W salonie krzesło niezastąpione jest w kąciku jadalnianym, ale też w strefie relaksu – pozwala przysiąść na chwilę, odpocząć, poczytać czy wypić kawę w wygodnej pozycji. W sypialni wygodne krzesło przydatne jest podczas porannej zmiany garderoby czy w ciągu dnia, gdy chcemy za zamkniętymi drzwiami sypialni odpocząć od całego zgiełku. W tym pomieszczeniu, które zwykle urządzone jest w stonowanych i delikatnych barwach i gdzie dominują miękkie i przyjemne w dotyku tkaniny, sprawdzi się najlepiej krzesło tapicerowane, zwłaszcza welurowe.

Krzesła pełnią ważną funkcję także w kuchni – nawet w takiej, gdzie nie ma stołu. Podczas gotowania, pieczenia i innych kuchennych czynności, musimy znaleźć chwilę relaksu i dać odpocząć nogom, ale niektóre czynności możemy wykonywać również na siedząco. Jeżeli mamy kuchnię otwartą na salon, która jest przestronna, to możemy zdecydować się na więcej niż jedno krzesło. W takiej sytuacji dobry wybór to krzesła tapicerowane, które będą stanowiły stylistyczny łącznik pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami – czyli kuchnią i salonem.

Krzesło dobrze dobrane

Łazienka, zwłaszcza dużych rozmiarów, także jest miejscem, w którym warto znaleźć miejsce na krzesło. Oprócz tego, że będzie ono dekoracyjnym i nieco zaskakującym elementem wyposażenia, spełni ważną funkcję praktyczną, zapewniając nam wygodę podczas wielu „łazienkowych” czynności. Pamiętajmy, że panująca w łazience wilgoć nie jest korzystna dla mebli tapicerowanych czy drewnianych – jeżeli nie są odpowiednio zabezpieczone – dlatego najlepszym wyborem do tego wnętrza będą krzesła plastikowe na metalowych nogach. Wybierając meble, kierujemy się przede wszystkim własnym gustem, ale nie zawsze to, co cieszy nasze oko, będzie strzałem w dziesiątkę.

Czytaj też: Krzesła z tworzywa – jak je łączyć z wystrojem mieszkania

Pod uwagę weźmy także wymiary krzeseł – ich wysokość i szerokość. Krzesła, które mają być ustawione przy stole, ławie czy blatach kuchennych powinny mieć wysokość, która zapewni komfortowe spożywanie posiłku. Aby tak było, siedzisko nie powinno być ani za wysoko, ani za nisko – uznaje się, że 30 centymetrów poniżej blatu to odległość optymalna. Możemy wtedy mieć pewność, że niemal każdy, bez względu na wzrost, będzie miał zapewniony komfort.

Rozmiar krzeseł powinien być też dopasowany do wielkości pomieszczenia – nawet jeżeli w salonie ustawimy tylko jedno, ale będzie ono nieproporcjonalne w stosunku do innych sprzętów, to zaburzymy harmonię wnętrza. W jadalni, gdzie w pozycji siedzącej spędzamy większość czasu, wyjątkowe znaczenie ma wygoda, jaką zapewniają krzesła. Dlatego warto w tym pomieszczeniu ustawić tapicerowane krzesła skandynawskie – welur to materiał obiciowy, który gwarantuje wygodę, jak żaden inny. Podczas długich towarzyskich „posiedzeń” niezastąpione są krzesła z podłokietnikami, które pozwalają siedzieć w wygodnej i zdrowej pozycji przez długi czas.