Nowoczesne elewacje – trendy na 2019 rok

5 lat ago Warsztat Medialny 0

O to na co zwrócić uwagę, jakie wybrać materiały i kolory  i jakie są trendy na 2019 rok zapowiada Janusz Szymański, ekspert marki CEDRAL.

Jeszcze niedawno wybór elewacji ograniczaliśmy do rodzaju koloru i zostawialiśmy na sam koniec budowlanych wyborów. Przecież ważniejsza była bryła, rodzaj dachu, sposób ogrzewania i docieplenia i mnóstwo innych zagadnień. Dziś kuszą nas coraz bardziej oryginalne rozwiązania, a i my odważniej podchodzimy do kwestii wyglądu naszego domu. Bo i możliwości mamy znacznie więcej.

2019 – budujemy na potęgę

Rosnące ceny mieszkań powodują, że rośnie także odsetek osób, które wolą kupić działkę i wybudować własny dom. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w 2017 roku zawarto 94 564 aktów notarialnych dotyczących sprzedaży działek niezabudowanych. Mamy także coraz większą świadomość związaną z procesem budowy domu. Wybieramy lepsze materiały, energooszczędne rozwiązania i zwracamy większą uwagę na projekt, estetykę oraz wykończenie budynku. Zauważalne jest to zwłaszcza w branży elewacji domów jednorodzinnych. Janusz Szymański, Product Manager CEDRAL – międzynarodowej marki specjalizującej się w nowoczesnych elewacjach z włóknocementu – wskazuje najważniejsze trendy na nadchodzące miesiące.

Trendy na 2019 rok – nowoczesne materiały

W nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych popularne stały są różne materiały elewacyjne – beton, cegła, okładziny z kamienia, panele drewniane czy deski włóknocementowe.

Elewacje jednorodne – tynkowe będą coraz częściej zastępowane przez ciekawe aranżacje wykorzystujące różne struktury i materiały. Właściciele domków jednorodzinnych chętnie wybierają deski włóknocentowe CEDRAL, aby zaakcentować w ciekawy sposób wybrane elementy budynku: podbitkę, narożniki, ościeża, balustrady czy pasy międzyokienne. Popularne staje się także łączenie desek elewacyjnych z kamieniem lub cegłą – mówi Janusz Szymański z CEDRAL.

Trendy na 2019 rok – ponadczasowe kolory

Chociaż ogłoszonym przez Pantone kolorem roku 2019 jest Living Coral czyli żywy odcień koralowy to w branży elewacyjnej będą panowały odwrotne trendy. Odchodzimy na dobre od kremowych, żółtych czy jaskrawych elewacji na rzecz stonowanych i eleganckich rozwiązań.

Deski elewacyjne CEDRAL dostępne są w 20 kolorach. Największą popularnością cieszą się odcienie przypominające naturalne drewno, jak również ciemny grafit, a nawet czerń. Takie barwy łączymy z białym lub szarym tynkiem, uzyskując naprawdę elegancki, i co ważne, ponadczasowy efekt – podkreśla Janusz Szymański.

Trendy na 2019 rok – energooszczędne rozwiązania

Trendem, który będzie rósł w siłę są duże przeszklenia. Duże okna, drzwi tarasowe z panoramicznym widokiem to stały element większości nowoczesnych projektów elewacji. Chcemy mieć jasne wnętrze z dostępem do naturalnego światła. Równie istotny jest tu aspekt energooszczędności. Przeszklenia od strony południowej i zachodniej umożliwią czerpanie energii do ogrzewania pomieszczeń, a tym samym obniżają wydatki.

Mamy większą świadomość, dlatego chętniej wybieramy efektywne materiały. Dla przykładu rosnąca popularność desek włóknocementowych wynika m.in. z wysokiej odporności tego materiału. Jego właściwości pozostają niezmienne nawet przez 50 lat, co ma szczególne znaczenie dziś, kiedy powszechne stało się traktowanie budowy domu jako dobrej inwestycji – podsumowuje ekspert marki CEDRAL.