Miniżuraw czyli dźwig jedyny taki

3 lata ago Tekst promowany 0

Zamiast dźwigać ciężkie okna – lepiej zamówić sprytne urządzenie na gąsienicach. Miniżuraw zmieści się w zwykłych drzwiach, ale ramieniem sięgnie nawet czwartego piętra!

Kompaktowy miniżuraw gąsienicowy Garabi to urządzenie do zadań specjalnych, póki co jedyne takie na Podhalu. Wygląda niczym łazik marsjański, szczególnie, gdy rozstawi swe długie podpory, a ramię wyciągnie na prawie 16 metrów. 

– Coraz częściej wykonujemy duże przeszklenia w budynkach. Transport okien na kolejne piętra klatką schodową niósł ryzyko uszkodzeń. Poza tym była to mozolna i czasochłonna praca. Miniżuraw pozwala nam na szybkie dostarczenie potrzebnych materiałów i pod tym względem to świetna pomoc na placu budowy – przekonuje Jakub Wójciak, właściciel firmy Termosystem.

Jak zaznacza – głównym przeznaczeniem urządzenia jest transport szyb. Jest ono wyposażone w system przyssawek i dwa osobne systemy próżniowe, dodatkowo dwukrotnie zabezpieczone, by ograniczyć do minimum ryzyko upuszczenia szkła. To duże ułatwienie dla jego firmy, zajmującej się głównie montażem stolarki okiennej.

Jednak miniżuraw wyposażony jest także w hak i końcówki umożliwiające przenoszenie materiałów choćby podczas prac kamieniarskich. Jego kompaktowa budowa pozwala wjechać do wnętrz budynków. Tam może bez przeszkód operować, ponieważ jest wyposażony także w elektryczny silnik. Dodatkowo białe gąsienice nie pozostawiają śladów na posadzce.

Czytaj też: Drzwi przesuwne – gdy jakość i cena gwarantowane

Miniżuraw to wyjątkowe i drogie urządzenie. Jednak budowlańcy mogą skorzystać z tańszego rozwiązania, jakim jest wynajem urządzenia od firmy Termosystem. Maszyna zostanie dostarczona na wyznaczone miejsce wraz z operatorem, gdyż obsługa tego specyficznego dźwigu wymaga szczególnych uprawnień i przeszkolenia.

Nie musi być drogo

Choć ceny w budowlance stale rosną – firma Termosystem oferuje dotacje do sprzedawanych okien.

Tylko w ubiegłym roku Termosystem zamontował 360 okien z dofinansowaniem, którego wartość wyniosła w sumie 52 tys. zł. Wsparcie zakupu okien Rehau SYNEGO 2.0 adresowana jest do tych, którzy budują dom, ale także wymieniających okna na nowe, 3-szybowe, spełniające wymogi Programu Czyste Powietrze.

Oferta będzie obowiązywać do końca sierpnia tego roku. Wnioski wypełnione będą na podstawie oferty sporządzonej po pomiarze stolarki okiennej, wykonanym przez pracownika firmy Termosystem. Wnioski dostępne są w biurach firmy, a można składać do końca sierpnia lub do wyczerpania środków.