Okienne okucia czyli okno w wersji ekskluzywnej

6 lat ago Warsztat Medialny 0

Nie tylko cena się liczy. Wybierając nowe okna, stawiamy na jakość. A jeśli szukamy mercedesa wśród okien, to prawdziwą klasą „S” w segmencie będzie pakiet, a w nim okienne okucia Roto NX.

To wersja odświeżona poszukiwanego produktu Roto NT. Jego premiera miała miejsce niedawno, podczas targów w Norymberdze, a już teraz są dostępne w ofercie Termosystemu, firmy z Rabki z salonem w Nowym Targu.

Okienne okucia – nośność ma znaczenie

To jedyny na Podhalu przedstawiciel KNS, mającej w Polsce wyłączność na ten produkt. Czym się różni Roto NX od poprzedniej wersji, sygnowanej symbolem NT?
– Nowy design widoczny jest w zaokrągleniach, jednak największą zaletą nowego systemu jest większa nośność. Roto NX podoła obciążeniom do 130 kg, a to o 20 kg więcej niż poprzednio. To niezbędne, by sprostać nowym wymogom, dążącym do zmniejszenia współczynnika przenikania ciepła Uw poniżej 1,1W/m2K. A to pociąga za sobą konieczność zamontowania 3 szyb – przekonuje Jakub Wójciak, właściciel Termosystemu.
Nowe okucia to także poprawiona ergonomia – łatwa w obsłudze rączka do obsługi słupka ruchomego i ukryte wkręty zawiasu rozwórki. Producent pomyślał także o maskujących osłonkach.
Okna z funkcją Roto NX dają też możliwość dodatkowej funkcji wietrzenia dzięki zintegrowanej mikrowentylacji.  Jest ona uruchamiana po obróceniu klamki uchylnej do położenia 135 stopni. Nowa funkcja nie przeszkadza, by korzystać z wszystkich dotychczasowych ustawień.

Okienne okucia – mistrzowski współczynnik

Niebagatelną rolę pełnią w nim dodatkowe zaczepy, dające ochronę antywłamaniową.
Co ciekawe – nowe okucie dostępne jest w cenie poprzedniej wersji, o ile zakupimy cały pakiet okna energooszczędnego. W jego skład wchodzi między innymi system Veka ze zgrzewem V-perfect, o którym pisaliśmy jako o nowince (czytaj – Profil bez wypływki czyli wybieramy okna).
Tak wyposażone okno ma współczynnik Uw=0,7W/m2K.
– Okien nie można porównywać, kierując się jedynie marką profili – podkreśla Jakub Wójciak. – To jedna piąta całości, na którą składają się jeszcze okucia, szyby, klamki i wykończenie (zgrzew). Dopiero całość stanowi okno. Nasz pakiet można porównać do różnicy pomiędzy seryjnym, standardowym modelem mercedesa, a jego najbardziej ekskluzywną wersją – dodaje.
okienne okucia
Okna proponowane prze Termosystem docenione zostały także podczas niedawnych Podhalańskich Targów Budownictwa, Instalacji, Wnętrz. Na zdjęciu Jakub Wójciak ze Złotą Ciupagą.