Meble ogrodowe – estetyka i wygoda w przystępnej cenie

6 lat ago Warsztat Medialny 0

Czerwiec to doskonały czas, by zasiąść w ogrodzie czy na tarasie. Klimat tworzy sama natura, o wygodę, czyli najlepsze meble ogrodowe musimy zadbać sami.

Właśnie w takie dni okazuje się, że nie warto iść na łatwiznę i na taras wystawiać to, co w domu już zbędne. Stara sofa może już w salonie nie jest przydatna, ale to nie znaczy, że sprawdzi się na balkonie, nawet tym zadaszonym. Taras to nie składzik na rupiecie, a my  chcemy tu mieć coś więcej niż pustą powierzchnię. Ale jak dobierać meble ogrodowe?

Meble ogrodowe czyli dyskretny urok coffe-seta

Wszystko zależy od powierzchni. Można dobrać zestawy małe, balkonowe na małe tarasy, jak też duże, rozbudowane, ze stołem obiadowym, meblami i hamakiem obok. Coraz większą popularnością cieszą się małe zestawy wypoczynkowe, tzw. coffe-set.
Coraz częściej ogród postrzegamy nie tylko jako miejsce żmudnej pracy „na grządkach”, ale także wypoczynku na łonie natury.
– Ceny zestawów coffe-set zaczynają się już od 500 złotych za komplet z technorattanu –  wylicza Michał Jasica, kierownik działu Ogród nowotarskiej Castoramy. – Tu też mamy różne wersje. Całość wykonana z tworzywa imitującego rattan, co daje nam pewność, że nie ma elementów, które z czasem zaczną rdzewieć, stojąc na deszczu. Inne mają jedynie plecionkę technorattanową na metalowym stelażu.
Najbardziej żywotne są zestawy aluminiowe. Ich plusem jest lekkość i odporność na korozję. Wadą cena, trzeba zaczyna się od 1 tys. zł za 2 fotele, stolik i sofę.
Jeśli marzy nam się naturalne drewno, lepiej poszukać wyrobów z materiału egzotycznego. Bo tu liczy się wytrzymałość i twardość, której rodzime gatunki nie mają. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i czyszczeniu mebli przed i po sezonie.
Ceny mebli z drewna są wyższe – za sam stół obiadowy zapłacimy 300 zł, a jedno krzesło to wydatek co najmniej 150 zł. W tym przypadku również możemy dopasować zestaw odpowiedni do małego tarasu.

Meble ogrodowe – nie zapomnij o dodatkach

Jeśli mamy balkon czy miejsce w ogrodzie w mocno nasłonecznionym miejscu, dobrze wybrać parasol, który nas ochroni przed gorącem, a meble przed płowieniem. Nie każdy chce się czuć na balkonie jak na plaży. A jeśli zamarzy nam się tu rodzinny obiad, to lepiej skryć się przed palącymi promieniami słońca.
Z bogatej oferty dostępnej w sklepach można jeszcze wybrać leżanki, hamaki czy fotele podwieszane, w których można się pobujać. Jest też cała gama pasujących elementów dekoracyjnych, jak latarnie, osłonki, koce, obrusy, tace, a nawet dywany. Wszystko, by móc spędzać czas na tarasie urządzonym z gustem.
Trzeba pamiętać, by całość pasowała do elewacji budynku, jej stylu, bo inny zestaw dobierzemy do domu z płazów, a inny do nowoczesnej architektury.
– Każdy z artykułów, tak wykonany z technorattanu, drewna, aluminium, jak i ze stali, możemy konfigurować w dowolne zestawy. Odpowiedni styl leżaka, parasola i stolika dobierzemy sami, ale warto skorzystać z gotowych podpowiedzi w katalogu czy też naszych pracowników. Nie sprzedajemy samego produktu, ale także inspiracje  i pomysły na aranżację – przekonuje Michał Jasica.

Zajrzyj do Porównywarki kredytów gotówkowych