Powiew chłodu czyli pomysły w stylu skandynawskim od dachu po łazienkę

7 lat ago Warsztat Medialny 0

Jak w powodzi bylejakości i tandety wyróżnić się w tłumie? Wystarczy się rozejrzeć. Pomysłów w stylu skandynawskim nie brakuje.

Chłodna kolorystyka, surowy styl są wciąż na topie. Szczególnie zimą ciekawie wygląda połączenie zimnych barw, by stworzyć kompletną całość. To taki skandynawski misz – masz z pomysłami od łazienki aż po dach.

Designerzy przekonują, że dom w chłodnej kolorystyce prezentuje się okazale przez cały rok. A może właśnie w letnie upały pomysły w stylu skandynawskim pozwolą z przyjemnością usiąść w cieniu delektując się bielą, szarościami czy błękitem elewacji. Jeśli do tego dołożymy efektowny „lodowy” dach to całość musi zachwycić.

Dachówka w kryształkach lodu

pomysły w stylu skandynawskim
Germania Simetric pokryta powłoką Pladur® Relief iceCrystal.

Jasne odcienia są zwykle dobrym i bezpiecznym wyborem. Dodatkowo sprawiają, że bryła domu staje się lżejsza tworząc kontrast z ciemniejszym dachem i drzwiami. Elewacja w odcieniu rozmytej szarości, ciemnobrązowa stolarka, srebrne orynnowanie to typowy zestaw dla miłośników swoiście niemal skandynawskiej harmonii. Dopełnieniem będą oczywiście iglaki oraz zimozielone rośliny, które o każdej porze roku zadbają o nieco żywszą kolorystykę.

O ile elewację można malować zgodnie z zachciankami nawet co rok – dach kładziemy na dziesięciolecia. Musi być w nim coś co przyciąga wzrok. Stąd i producenci nie zasypiają gruszek w popiele i obmyślają coraz to nowe rozwiązania. Dla miłośników góralskiego stylu była już dedykowana imitująca gont blachodachówka Janosik. Kolejna nowość to blacha o unikatowej powłoce, niespotykanym wyglądzie i nazwie.

– Zupełną nowością na rynku jest stosowana w produktach segmentu premium powłoka Pladur® Relief iceCrystal, którą pokryte są blachodachówki Germania Simetric. Już sama nazwa wskazuje, że wyglądem przypominają kryształy lodu – tłumaczy Antoni Luberda, ekspert firmy Blachotrapez. – Opatentowana technologia sprawia, że dach mieni się niczym śnieg w promieniach słońca. W przypadku tej powłoki ciekawa estetyka idzie w parze z wysoką jakością, przez co dom zyskuje wykończenie nie tylko efektowne, ale przede wszystkim odporne na kapryśne warunki pogodowe. Blachodachówka jest bowiem materiałem o podwyższonej odporności na ścieranie, zabrudzenia, korozję i zarysowania 

Jak się okazuje -pomysły w stylu skandynawskim mogą diametralnie odmienić wygląd domu. A ponieważ propozycja Blachotrapezu to  nie ciężka dachówka tylko blacha – można ją położyć także na starą więźbę. Montujemy więc  Germania Simetric tak na nowych jak i starszych budynkach.

Pomysły w stylu skandynawskim czyli łazienka z dodatkiem specjalnym

pomysły w stylu skandynawskim
Kuchnia w bieli i płytkach Segura.

A skoro wspomniałem na początku o pomysłach w stylu skandynawskim, to schodząc z dachu warto pomyśleć także o ciekawym elemencie w łazience. Nowa kolekcja Segura od Ceramiki Paradyż to naturalność i prostota zaklęte w bezkresnym krajobrazie.

W końcu, jeden z najmodniejszych obecnie trendów wnętrzarskich – styl skandynawski, urzeka przede wszystkim prostotą i luzem. Urządzone zgodnie z nim pomieszczenia są jasne, ale i przytulne. Jest w nich miejsce na nienachalne dekoracje, interesujące meble oraz kolorowe tekstylia. Styl skandynawski to przede wszystkim niepowtarzalny klimat – surowy, rustykalny lub nowoczesny. Warunek jest jeden i tło aranżacji musi być neutralne. Kolekcja płytek ściennych Segura to propozycja dedykowana właśnie takim wnętrzom.

Płytki utrzymane w jasnej kolorystyce delikatnego beżu, rozświetlają wnętrze oraz zachęcają do prostych i funkcjonalnych rozwiązań. Oprócz matowych płytek bazowych o piaskowej grafice do wyboru są także trójwymiarowe struktury, które tworzą wrażenie przestrzeni. Można ułożyć je w mozaikę lub zestawić z geometrycznymi insertami dekoracyjnymi z lekko błyszczącym motywem, który ożywi i ociepli surowy charakter całej kolekcji.

Kolekcję Segura można także wykorzystać w kuchni bądź salonie. A jeśli są one niewielkie to uda się je optycznie powiększyć oszczędnie dobierając dodatki, wstawiając jasne meble o prostych kształtach oraz duże lustra.

Wygląda efektownie. Szczególnie jeśli pomysły w stylu skandynawskim są w tak malowniczym ujęciu jak na filmie…