Ultra Violet kolorem roku 2018

7 lat ago Warsztat Medialny 0

Ma być najmodniejszy, trendy i ogólnie poszukiwany. Ultra Violet, kolor o numerze 18-3838 zdaniem amerykańskiego Instytutu Pantone podkreśla oryginalność, pomysłowość i wizjonerstwo.

Słynna firma konsultingowa, która przewiduje światowe trendy kolorystyczne obwieściła swój werdykt. Ultra Violet – zdaniem jej ekspertów – wskazuje drogę w przyszłość, nasuwa skojarzenia z tajemnicami kosmosu, tym, co wciąż jeszcze nieodkryte. Przypomina o nieskończoności galaktycznej przestrzeni. Ale i przywodzi na myśl artystyczną błyskotliwość, kojarząc się z takimi gwiazdami jak Prince, Jimmy Hendrix i David Bowie, którzy wypromowali Ultra Violet w popkulturze. To kolor mistyków i wróżbitów, magów i ezoteryki.

Na swej stronie Pantone prezentuje mnóstwo gadżetów w najmodniejszym z tegorocznych kolorów. Są więc buty czy sukienki, ale także zegarki, walizki, szminki, zegarki czajniczki czy ekspresy do kawy. Wszystko w jedynie obowiązującym kolorze Ultra Violet 18-3838.

Czytaj też: Trendy w sypialni czyli co nowego w Nowym Roku

Fotel robi różnicę

Ultra Violet
Meble i dodatki proponowane przez salon Agata – ciekawy pomysł na Kolor Roku w mieszkaniu.

Czy jednak na wieść o werdykcie ekspertów od kolorów mamy ruszać z wałkami, by przemalowywać ściany swych mieszkań i frontony domostw? Można, ale niekoniecznie. Jak przekonują designerzy, zmianę we wnętrzach można wprowadzać małymi krokami. Jeśli nie chcesz robić rewolucji w domu, eksperci sieci salonów Agata podpowiadają jak stworzyć modne wnętrze niewielkim kosztem.

Jak przyznają, Ultra Violet pokochają osoby odważne ze skłonnością do eksperymentowania. A to można zacząć choćby od wstawienia fotela czy sofy w modnym  kolorze i kształcie.

– Ultra Violet jest kolorem odważnym, kojarzącym się z bogactwem, luksusem i wysoką jakością. Dlatego meble w tym kolorze, oprócz użyteczności, mają też pełnić funkcję dekoracyjną, powinny być oryginalne w swojej formie. Unikajmy natomiast dodatkowych zdobień – mocna barwa wystarczy, aby zapewnić efekt „wow” – radzi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

Ultra Violet w modnych dodatkach

Jeszcze prostszym sposobem na wprowadzenie Ultra Violet do wnętrz  będzie zastosowanie tekstyliów w najmodniejszej w tym roku barwie. To jeszcze tańszy i łatwiejszy pomysł na wprowadzenie świeżości do salonu. Jednak musisz pamiętać, że to kolor, który nie pasuje do wszystkiego. Choć daje duże możliwości w aranżacji wnętrz to jak każdy krzyk mody powinien być stosowany rozsądnie. Zanim więc przerobisz otoczenie na fioletowo – spokojnie się zastanów, a jeśli masz okazję – poradź się eksperta. Bo nie każda nowinka współgra także z charakterem wnętrza.

– Ultra Violet nie występuje w naturze, dlatego stanowczo odradzam wprowadzanie go do wnętrz w stylu rustykalnym, które charakteryzują się swojskością i ludową nutą. Barwa roku 2018 lepiej sprawdzi się we wnętrzach w stylu nowoczesnym, dobrze wprowadzona odnajdzie się też w aranżacjach glamour – dodaje Natalia Nowak.

Szykując pokój  i wnętrza zgodnie z najnowszym trendem usiądź spokojnie i poszukaj inspiracji. Kilka pomysłów znajdziesz na zdjęciach przygotowanych przez salony Agata. Dodatkowo, może zainspiruje cię także ważny do 21 stycznia 2018 rabat na wszystko i nieoprocentowany kredyt.