6 sposobów na święta czyli jak ubrać choinkę

7 lat ago Warsztat Medialny 0

Jak ubrać choinkę? Niby prosta sprawa. Tak jak to robili dziadkowie i rodzice. Ale warto pójść z duchem czasu i podpowiedziami ekspertów.

Tym razem nie szukamy daleko – wsłuchujemy się w podpowiedzi Izabeli Bożek, specjalistkę z firmy Eurofirany, która radzi jak ubrać choinkę.

Wydawać by się mogło, że choinka z firanami niewiele ma wspólnego, jednak warto pomyśleć o dopasowaniu choinkowych ozdób do wystroju salonu.

jak ubrać choinkę
Świerk, jodła czy sosna – nic nie zastąpi żywej choinki.

Sposób nr 1. Ma być świeża i pachnąca

Dla mnie najważniejsze, by choinka miała nie tylko wygląd, ale przede wszystkim zapach. Nie czekając więc na rady eksperta i może nieco wbrew trendom  – nie kupuję sztucznej choinki.

A, żeby iść z duchem ekologii – drzewko od lat niezmiennie nabywam u leśniczego. Po pierwsze, bo jest legalne, najczęściej z uprawy lub wycięte przez fachowca przy przerzedzaniu lasu.  Po drugie – jest tanie. W  tym roku ponad dwumetrowa jodła  kosztowała mnie zaledwie 40 zł. A świeżutka, pachnąca, bo dopiero ścięta.

Ale jak ubrać choinkę? Wracam do eksperta, który radzi jak mą jodłę w ciekawy sposób ozdobić.

jak ubrać choinkę
Kolorowe duety wyglądają efektownie w całym salonie.

Sposób nr 2. Kolory w duecie

Dawniej najważniejsze było, by była jak najbardziej  kolorowa. Był czas, by wszystkie ozdoby były jednolite – od lampek przez bombki po szpic. A co moda dyktuje dziś?

– Największym zainteresowaniem cieszą się ozdoby w kolorze czerwonym, które najczęściej łączymy z białymi lub złotymi dodatkami. Popularne są także duety srebra z bielą lub złota i srebra. My proponujemy także mniej oczywiste zestawienia, np. ozdoby w kolorze szampana i czerwieni, srebrnym i niebieskim czy różowym, zielonym lub brązowym. Dla tych, którzy chcą sprawdzić, jak będą prezentowały się dekoracje w danej kolorystyce, przygotowaliśmy wiele gotowych zestawień w różnorodnych barwach – przekonuje Izabela Bożek.

Sposób nr 3. Przepis na bombkę

jak ubrać choinkę
Zawieszki, kwiaty, motyle, łańcuchy – wszystko można wykorzystać.

Kolor mamy, więc warto pomyśleć o formie i kształcie. Skoro ma być oryginalnie to liczy się każdy pomysł. A gdyby zawiesić kulę ze szkła wypełnioną drobnymi, zapisanymi zwitkami papieru? Można też poszukać, a najlepiej wykonać samodzielnie różnego rodzaju zawieszki – kwiaty,  łańcuchy czy figurki. Największy efekt da wykonanie ich samemu. Wtedy najłatwiej poczuć magię świąt.

Sposób nr 4. Motyw przewodni

Drzewko można też ubrać w określonym stylu. – Ciekawym przykładem jest np. stylistyka baśniowa, do której dobieramy dodatki w pastelowych kolorach, ozdobione świecącymi drobinkami oraz zawieszki w kształcie wróżek lub elfów. Taki wybór z pewnością zachwyci najmłodszych domowników. Innym pomysłem może być drzewko przystrojone dekoracjami z motywem roślinnym lub nawiązującym do tradycyjnych norweskich wzorów – proponuje ekspert marki Eurofirany.

Sposób nr 5. Na dużą i małą

jak ubrać choinkę
Choinka baśniowa.

Gdy nie mamy do dyspozycji wielkich salonów lecz małą kawalerkę – także choinkę niczym drzewko bonsai musimy rozmiarowo dopasować. Czy ma być żywa czy sztuczna – zawsze znajdziemy choinkę w rozmiarze mini. A jeśli tak, to nie ma problemu z doborem także mini- dekoracji. Mini bombki, delikatne zawieszki i subtelne lampki wystarczą. Łańcuchy, duże kwiaty czy kokardy lepiej wieszać na większych drzewkach.

Sposób nr 6. Trendi choinka

Dla zabieganych, zapracowanych i wiecznie nie mających czasu jest też oferta profesjonalnych  stylistów.

– Co roku proponujemy wiele gotowych zestawów ozdób, które można zakupić także wraz z choinką. Wystarczy wybrać komplet dekoracji, który podoba nam się najbardziej oraz wielkość drzewka – dodaje Izabela Bożek z firmy Eurofirany.

Komplety dekoracji oraz pojedyncze ozdoby można zakupić w salonach stacjonarnych lub w sklepie online: www.eurofirany.com.pl.