Chyżbet, czyli przebojowe formy i kolory

3 miesiące ago Warsztat Medialny 0

Czasy, gdy kostka była jedynie w kolorze betonu i kształcie kostki mydła bezpowrotnie minęły. Dziś na rynku brukarskim rządzi moda!

Stąd też wiodące firmy, jak Grupa Chyżbet, robią wszystko, by nadążyć za  panującymi trendami. Dlatego wśród dobieranych fachowców ważne znaczenie mają nie tylko profesjonaliści pracujący z młotkiem przy układaniu wzorów na podwórkach, podjazdach, chodnikach czy drogach. Coraz bardziej liczy się także artyzm projektantów, którzy potrafią zadbać o odpowiednią formę i dobór kolorów. Właśnie według tych dwóch kryteriów podzieliliśmy przebojowe propozycje Chyżbetu na obecny sezon 2023. Zapraszamy na nasz pokaz!

Przebojowe formy Chyżbet

O atrakcyjności kostki w dużej mierze decyduje jej kształt. Musi być odpowiedni, by wszystkie elementy spasować tak, by stanowiły jednolitą całość. Z drugiej strony jego forma decyduje o indywidualności. 

Wizja to trzyelementowa kostka brukowa, mająca gładką powierzchnię. Krawędzie boczne wykończone są mikrofazą, co dodatkowo podkreśla kształt poszczególnych kostek. Trójelementowa forma przeznaczona jest przede wszystkim do układania modułowego, przypominającego puzzle. Daje to w efekcie równomierną nawierzchnię, bez wyraźnie określonego kierunku spoin.

PŁUKANY cytryn

Metropolis to kostka brukowa z mikrofazą, o gładkiej powierzchni. Składa się z siedmiu elementów o jedynym, wspólnym wymiarze, dzięki czemu idealnie nadaje się do układania liniowego. Wielość kształtów kostek daje w efekcie zróżnicowaną powierzchnię o wyraźnie określonym kierunku głównych spoin.

Parko to dwuelementowa, bezfazowa kostka, o prostych bocznych krawędziach, łatwa w układaniu. Umożliwia też budowę łuków o dużych promieniach. Daje możliwość ułożenia wąskiej nawierzchni bez konieczności czasochłonnych docinek poszczególnych elementów.

Granit to drobna, bezfazowa kostka w formie pięciu niewielkich elementów. Dzięki specyficznemu, trapezowemu kształtowi doskonale nadaje się również do układania ciekawych geometrycznych wzorów, idealnych łuków, okręgów oraz wielu typów dekorów.

Wizja piryt oraz Granit płukany cytryn

Przebojowa kolorystyka Chyżbet

Podobnie jak w świecie mody także i w branży brukarskiej liczy się kolor. Według Instytutu Pantone kolor roku, jeśli chodzi o branżę modową, to viva magenta. Jest to głęboka czerwień, wpadająca nieco w róż, w której dostrzec można zarówno zimne, jak i ciepłe tony. Jak podkreśla Instytut Pantone barwa Viva Magenta to „niecodzienny kolor na niecodzienne czasy”. 

Zupełnie inaczej ma się sprawa jeśli chodzi o modne barwy bruku. Tu dominują przede wszystkim odcienie szarości i czerni. Ale nie są to jedynie odcienie betonu. Wręcz przeciwnie, starannie dobrane doskonale wpisują się zarówno w nowoczesne, jak i tradycyjne style architektoniczne. 

Z oferowanych przez Grupę Chyżbet starannie dobranych ośmiu kolormixów oraz dziewięciu kolorów płukanych przedstawiamy najmodniejsze obecnie zestawienia kolorystyczne.

Kolory z palety kolormix piryt i onyks wzorowane są na barwach występujących w naturze. Niezmiernie popularne z uwagi na swoją urodę, wzajemne uzupełnianie i harmonijne komponowanie się z kolorami z innych kolekcji. Stanowią doskonałą bazę do połączenia z kolorami płukanymi, takimi jak biel alpejskacytryn i czarny.

Wizja piryt i onyks oraz Granit płukany cytryn
Wizja piryt i onyks oraz Granit płukany cytryn.

– Kolory płukane są to zdecydowane, piękne i nietuzinkowe barwy. Kostki w tej palecie mają bogatą, nieco szorstką fakturę skomponowaną ze starannie dobranych kruszyw naturalnych, m.in. granitów, bazaltów, marmurów, porfirów. Dodatek drobnego połyskującego grysu daje, podobnie jak w kamieniu naturalnym, subtelny połysk, szczególnie dobrze widoczny pod słońce. Kostki płukane cechuje odporność na ścieranie, trwałość kolorystyki i struktury – tłumaczy Tomasz Wójtowicz, kierownik marketingu w Grupie Chyżbet.

Warto pamiętać, że aby uzyskać prezentowany na zdjęciach równomiernie nasycony melanż kolorów, kostki brukowe należy starannie mieszać, poprzez układanie ich z kilku palet.