Wystrój wnętrz. Drobiazgi które zmienią Twe mieszkanie

7 lat ago Warsztat Medialny 0

Nie trzeba rewolucji, by zmienić wystrój wnętrz. Zapomnij o remontach, kosztownych zakupach, sprzątaniu i układaniu. Przygotuj przytulne gniazdko na zimę.

fot-mat-pras-fabryka_materacy_janpol-8
Stosując kilka dodatków możesz zupełnie odmienić wystrój wnętrz.

Myśl o remoncie, malowaniu czy zakupie nowych mebli zniechęca. Bałagan, kurz, brud, a potem wielkie sprzątanie i układanie wszystkiego na nowo. Niezbędne co pewien czas, ale na pewno nie co kilka miesięcy. A przecież tak bardzo chciałoby się zmienić wystrój wnętrz jesienią czy tuż przed zimą. Zmienia się krajobraz, zmieniają nastroje. A jeśli do tego dodać nasze emocje – tak bardzo chcielibyśmy je wyrazić także w charakterze wnętrz.

Nastolatki nie mają z tym większego problemu – wystarczy plakat idola nad łóżkiem i kilka gadżetów czy pościel w barwach ukochanego piłkarskiego klubu. Ale my, „poważni” dorośli?

A jednak – da się. Specjaliści radzą, że mała zmiana może spowodować widzialny efekt.

Wystrój wnętrz. Gdy najważniejsze są detale

One wpływają na to, że ten sam od miesięcy czy lat kolor ścian wyda się zupełnie odmieniony. Bez malowania. Ale pamiętaj o umiarze. Nie ma co przesadzać z natłokiem ozdóbek.

Najbardziej rzuci się w oczy zmiana kolorów ścian. Ale przecież dopiero co pisałem, że chcemy uniknąć rewolucji i bałaganu. Jest możliwy kompromis.

fot-mat-pras-fabryka_materacy_janpol-2
Szablon i kilka prostych linii świetnie zastąpią malowanie.

Niewielki, kolorystyczny akcent można dodać stosując szablony. Odpowiednio dobrany pomarańczowy pas na brązowej ścianie rozjaśni ją, a tak dobrane barwy dobrze się będą komponować. Podobnie jak mieszanka bordo i zieleni. Mnóstwo szablonów można wyszukać i zamówić przez Internet. Od prostych fal czy łuków po mapę świata. A kto powiedział, że to ma być tylko maleńki detal?

Ci, którzy wolą zabawę klejem od machania pędzelkiem – zamiast po szablon mogą sięgnąć po ozdobną tapetę. Czasem wystarczy jej pas, albo fototapeta układająca się w wielkie zdjęcie na ścianie, by wprowadzić zupełnie inny klimat.

Warto pokusić się o eksperyment nie tylko w salonie, ale także w łazience czy na przedpokoju.

Nowe meble? Wystarczy kozetka

fot-mat-pras-fabryka_materacy_janpol-6
Zamiast nowych mebli – nowy fotel czy efektowna lampa.

Ściany zmienione, pora zrobić coś z meblami. Tylko czy trzeba je wyrzucać i wstawić nowe? Po co! Może spróbować dokupić sobie niewielki element? Jeśli mamy wystarczająco dużo przestrzeni można dodać niewielki stolik, czy bujany fotel. Oczywiście musi pasować do wnętrza, by nie tworzyć wrażenia chaosu i wnętrza sklepu pod szyldem: wszystko za 5 złotych.

Nowego blasku wnętrzom nadadzą też tkaniny. I nie chodzi tylko o rzucające się w oczy nowe zasłony, ale także narzuty na fotele czy sofę. Właściwie możemy je zmieniać na każdą nową porę roku.

Dobierając odpowiednio kolory w skali bieli i szarości łatwo dostosujemy wnętrza do stylu skandynawskiego. Za to ciężkie fiolety stworzą sypialnię w styl glamour. Niewiele trzeba. No, może jeszcze puszysty dywan.

Sypialnia  i marzenie o śnie

A jeśli już o sypialni mowa – warto pomyśleć o jeszcze jednym elemencie, który zmieni nasze nastawienie do życia. To zapewnienie odpowiedniego wypoczynku i głębokiego, relaksującego snu. Jesienno – zimową sypialnię trudno sobie wyobrazić bez  ciepłych, puszystych tkanin – koców i narzut. Jeśli będą w ciemnych kolorach – dodadzą nam wrażenia ciepła, a przecież o to chodzi, gdy  śnieg za oknem.

wystrój wnętrz
W łóżku zawsze najważniejszy jest dobry materac.

Może ta zmiana nie jest nieodzowna jeśli chodzi o wystrój wnętrz,  ale warto przyjrzeć się też łóżku.  Jeśli nie jest ono najwygodniejsze, to koniecznie trzeba zrobić coś dla siebie. Niekoniecznie zmienić je w całości, ale warto rozejrzeć się za nowym materacem. W końcu jesień i zima to przede wszystkim długie noce. A skoro tak – musisz poczuć się wygodnie we własnej sypialni. – Godnym polecenia produktem jest materac Pulse ELEGANT, nowość w ofercie Fabryki Materacy JANPOL– mówi Tomasz Goc, Dyrektor handlowy Fabryki Materacy JANPOL. – Posiada on w swoim składzie innowacyjny lateks PULSE, który łączy się z pianką wysokoelastyczną o profilu 7 strefowym. Pierwszy surowiec powstał przy wykorzystaniu ekologicznej technologii Sonocore i charakteryzuje się wysoką odpornością na ściskanie i rozciąganie, w porównaniu do tradycyjnego lateksu i pianek wysokoelastycznych. Pokrowiec, wykonany z dzianiny Finesse, zawiera włókna jedwabiu nadające mu wyjątkową miękkość w dotyku oraz niepowtarzalny wzór.

Wyróżnij wnętrze

Warto pomyśleć o odmienionym wnętrzu swego mieszkania. Rozejrzeć się, by przygotować się do nowej pory roku. Dzięki temu, niewielkim nakładem sił i środków uzyskasz efekt, który może przejść najśmielsze oczekiwania. Także nocą, gdy niewiele widać.

materac_pulse_elegant_fabryka_materacy_janpol