Łazienka w kolorze cementowym. Hit aranżacyjny

3 lata ago Warsztat Medialny 0

Ściany wykończone betonem architektonicznym i podłoga z imitującego kamień gresu. Wyobrażacie sobie taką łazienkę w kolorze cementowym?

Moda na surowe, minimalistyczne bryły i płaszczyzny trafiła do salonów – tych łazienkowych. Już nie tylko materiały budowlane, ale i elementy wyposażenia łazienek doskonale imitują fakturę i wygląd powierzchni cementowych.

Betonowe powierzchnie są obecne już nie tylko w formie surowych fasad. Płyty betonowe to także stylowe wykończenie strefy dziennej – salonu czy jadalni. Coraz częściej surowym charakterem odznaczają się także projekty wnętrz bardziej intymnych, takich jak sypialnia oraz łazienka. Delikatniejszą i bardziej uniwersalną odmianą betonowych powierzchni może stać się wykorzystanie tynków imitujących cement. Ma on jaśniejszą kolorystykę i lżejszą fakturę. Z kolei imitujące cement elementy wyposażenia łazienki mogą stać się hitem aranżacyjnym tego sezonu.

Cement – marmur XXI wieku

Wykorzystanie kojącej kolorystyki typowej dla betonu jest doskonałym zabiegiem aranżacyjnym. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na jego subtelniejszą formę, jaką jest cement. Z jednej strony pozwoli stworzyć prostą, minimalistyczną atmosferę w dowolnym wnętrzu. Z drugiej – łagodne, monochromatyczne powierzchnie to doskonałe tło dla dodatków w najróżniejszym stylu. Szarość nie bez powodu pozostaje jednym z najpopularniejszych kolorów przewodnich we współczesnych wnętrzach. Dzięki umiejętnie dobranym dodatkom i dekoracjom pozwala stworzyć zaciszną i przytulną atmosferę. Ważny jest też aspekt praktyczny. Szare powierzchnie są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości, w przeciwieństwie do nieskazitelnej bieli.

Kalait

Mglisty urok szarości w kolorze cementowym

Szczególnym rodzajem wnętrza jest łazienka, która powinna łączyć design właśnie z funkcjonalnością. Podobnie jak inne wnętrza także strefa łazienki poddawana jest systematycznym uproszczeniom projektowym. Dotyczy to zarówno detali, jak i faktur. Przykładem jest chociażby zrezygnowanie z płytek naściennych, a nawet z samej farby, by wyeksponować prostą, surową strukturę cementu. Podobnie podłogi bez trudu mogą dziś odzwierciedlić naturalny kamień, dzięki wykorzystaniu gresu kamieniopodobnego lub płytek ceramicznych o chropowatej powierzchni. W jaki sposób jeszcze cement zagościć może w łazience? Oczywiście dzięki armaturze.

Krótka fascynacja złotymi kurkami w łazience przechodzi powoli do przeszłości, ustępując na nowo miejsca elementom chromowanym. Dla doskonalszego scalenia armatury z cementowymi wykończeniami szczególnie matowe, srebrne dodatki pozwolą podtrzymać charakter szarej aranżacji łazienkowej. Wykorzystując też nieograniczone bogactwo kolorystyczne mebli łazienkowych bez trudu dopasujemy odpowiedni odcień do szarej, cementowej łazienki. Tym co może przysporzyć większej trudności, jest strefa prysznicowa.

Spójność kolorystyczna prysznica

New Horizons

Aby strefa prysznicowa była spójnym elementem aranżacji łazienki warto także tutaj wprowadzić kolor cementowy. O ile płytki o fakturze betonu nie są już nowością, o tyle cementowe brodziki wciąż stanowią niespotykane rozwiązanie. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych surowców i metod produkcji nie tylko kolorem, ale i chropowatą powierzchnią doskonale imitują one surowe, kamienne płaszczyzny, gwarantując jednocześnie pełen komfort użytkowania.

– Brodzik w kolorze cementowym to doskonały wybór do łazienek zaprojektowanych w surowym, modernistycznym stylu. Kluczowym aspektem strefy prysznicowej jest niemniej jej funkcjonalność, dlatego warto wybierając pożądany design kierować się także parametrami technicznymi. Tworząc serię brodzików imitujących fakturą naturalny kamień stworzyliśmy szereg rozwiązań pozwalających cieszyć się jednocześnie wysokim standardem nowo zaprojektowanej łazienki. Do niewątpliwych udogodnień należy możliwość docięcia do oczekiwanego rozmiaru oraz antybakteryjna, antypoślizgowa i łatwa w utrzymaniu czystości powierzchnia (brodzik Kalait). Możliwe jest także pełne zlicowanie brodzika z powierzchnią posadzki, lub zamontowanie go bezpośrednio na podłodze uzyskując przy tym pełną stabilność bez konieczności wykonywania dodatkowych nawierceń w ścianie (New Horizons). Już niedługo na rynku pojawi się też absolutna nowość – nasze ścianki Wall Stone, które będą idealnie współgrały z powierzchnią brodzika, tworząc spójną aranżacyjnie przestrzeń łazienkową i wprowadzając do niej absolutnie nową jakość – mówi ekspert firmy Schedpol.

Wybór nawierzchni imitujących cement w przestrzeni łazienkowej bez wątpienia będzie wyborem ponadczasowym. A dzięki zaawansowanej technologii zastosowanych elementów wykończeniowych nie tylko efektownym wyglądem, ale i funkcjonalnością wnętrza będziemy mogli cieszyć się przez wiele lat.

Czytaj też: Prysznic z hydromasażem i wanna czyli domowy sposób na hydroterapię