Smog jako szansa czyli Podhalańskie Targi Budowlane

7 lat ago Warsztat Medialny 0

Zapowiada się wielkie podglądanie. Wkrótce w Nowym Targu rozpoczną się Podhalańskie Targi Budowlane.

Impreza odbędzie się co prawda dopiero 13-14 maja, ale warto zarezerwować sobie czas na wypad do Miasta – bo tak górale od lat nazywają Nowy Targ. A co nas tam czeka?

Smog nasz ulubiony

targi budownictwa
Każdego roku stoiska z ekologicznymi kotłowniami cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na najbliższych targach ma być jeszcze więcej nowych technologii.

Wygląda na to, że słowem odmieniamym przez wszystkie przypadki będzie ekologia. Organizator imprezy, którym jest od początku wadowicka Promocja zwietrzył interes dla całej branży właśnie na walce ze smogiem. I to, co jest zmorą Podhala i całej Polski organizatorzy postanowili uczynić atutem i dochodowym biznesem dla budowlańców i instalatorów.

Stąd targi budowlane to miejsce dla fachowców, szczególnie tych, którzy zajmują się ogrzewaniem. Bo wszyscy wiedzą, że największym problemem ekologicznym są stare, węglowe piece, które najlepiej powymieniać. A skoro tak – to warto mieć wybór. Tego zaś podczas  Podhalańskich Targów Budownictwa ma nie brakować.

Będzie w czym przebierać – od węglowych pieców najwyższej klasy, po te spalające nietypowe paliwo, chociażby… łupiny od orzechów. Ale wystawcy zaprezentują też instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła i inne nowinki. Co ważne dla mieszkańców i zwiedzających – na miejscu można będzie także zasięgnąć porady fachowca od pozyskiwania środków na wymianę pieca czy docieplenie domu. Będzie też miejscowy ekodoradca, który podpowie krok po kroku jak wypełnić wniosek o wymianę pieca.

Nie zabraknie też gadżetów – małych jak i ogromnych. Wśród tych ostatnich – autobus energetyczny, a w nim pokazy dbania o środowisko i porady specjalistów Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Dom oszczędny

Jeśli chodzi o oszczędności – będzie między innymi prezentacja zalet domu z keramzytu.

Targi Budownictwa
Targi Budownictwa to także liczne, praktyczne pokazy.

– Jego budowa trwa trzy miesiące. Właściciel udostępnia działkę, a firma już robi wszystko. Ceny budynku w stanie deweloperskim zaczynają się już od 350 tys. zł. Ta technologia cieszy się coraz większym powodzeniem – przekonuje Wioletta Ochman, właścicielka agencji Promocja.

Można będzie zapoznać się też z technologią montowania sufitów napinanych. A skoro zaplanowano pokazy budowania domów to muszą być także prezentacje wyposażenia wnętrz. Będą więc meble wszelakie, ale nie tylko. Stoisko, na którym będzie można otrzymać designerską poradę przygotowuje wydział architektury nowotarskiej PPWSZ.

Targi budowlane – w branży ożywienie

Nowinek zapowiada się mnóstwo, wystawców przeszło setka. A co to wszystko mówi o kondycji samej branży budowlanej?

– Od dwóch lat obserwujemy ożywienie – zauważa Wioletta Ochman. – Po latach stagnacji ludzie chcą się budować, kupują materiały, szukają porad. Uchwała antysmogowa przyjęta przez sejmik małopolski i dostępność funduszy na wymianę pieców zwiastują duży ruch w branży instalacyjnej. Mieliśmy sytuacje, że firmy rezygnują z udziału w targach, bo już mają za dużo zamówień – dodaje.

Panuje też coraz większy głód mieszkań nie tylko ekonomicznych, ale i ekologicznych.

Dodatek Budowlany na targach budownictwa

Jakie są nastroje wśród budowlańców, będziemy mogli przekonać się także podczas samych targów. Jak co roku – ekipa Tygodnika Podhalańskiego przygotowuje papierowy Dodatek Budowlany wewnątrz majowego numeru TP. W końcu jesteśmy medialnym patronem imprezy.

targi budownictwa
Targi budownictwa to także ciekawa oferta wyposażenia wnętrz.

Relacje na bieżąco będa także tu – na internetowej stronie Dodatku Budowlanego. Mamy nadzieję, że uda się nam zachęcić wystawców do wystąpienia na naszych łamach ze swoją ofertą także w charakterze ekspertów. Przecież po to właśnie powstał Dodatek Budowlany. Liczymy więc na zainteresowanie ofertą, a jeśli ktoś chciałby nawiązać współpracę – podaję namiary:

budujemy@medialnie.info

Marketing i reklama:

Katarzyna Starczowska

Tel. 508 380 383