Balustrady całoszklane. Wybierz minimalizm

2 lata ago Artykuł sponsorowany 0

We współczesnej architekturze nie przestaje królować minimalizm. Idealnym przykładem na łączenie surowych materiałów w duchu minimalizmu są systemy balustrad całoszklanych. Stal i szkło w parze prezentują się elegancko i lekko. Ponadto jest to trwała i bezpieczna konstrukcja.

Plusy balustrad całoszklanych

Balustrady ze szkła są eleganckie i mają prostą formę. Z tego względu są chętnie wybierane do projektów różnorodnych budynków. Szkło to materiał, który można wpasować w każdą przestrzeń i przepuszcza światło, co nadaje całości projektu przejrzystego wyglądu. Dodatkowo, konstrukcja takich balustrad nie wymaga dodatkowych wsporników i łączników, ponieważ szkło jest materiałem samonośnym. W systemach balustrad całoszklanych istotna jest prostota konstrukcji i jej lekkość. Idealnie wpasowują się w nowoczesne budownictwo i budynki użytku publicznego, gdzie jest to wymagane.

Kup system balustrad szklanych w sklepie internetowym bonmario.com
Kup system balustrad szklanych w sklepie internetowym bonmario.com

Konstrukcja ze szkła i stali nierdzewnej

Konstrukcja ze szkła jest stabilna i daje wrażenie wyjątkowo lekkiej. Szyba w takim systemie jest unieruchomiona od spodu i przymocowana do profilu znajdującego się w posadzce. Tafla szkła dodatkowo jest zabezpieczana szkłem hartowanym i laminowaną folią, dzięki czemu uszkodzone szkło nie skruszy się. To sprawia, że system balustrad całoszklanych jest bezpieczny.

W górnej części balustrady zazwyczaj mocuje się pochwyt, który stanowi funkcję poręczy. Możemy zdecydować się na profil montowany na całej długości szkła lub mocowania punktowe. Eleganckim i trwałym materiałem, który jest do tego wykorzystywany to najczęściej stal nierdzewna lub aluminium. Warto zapoznać się z ofertą elementów ze stali nierdzewnej do poręczy i balustrad w sklepie internetowym bonmario.com.