Łazienkowe trendy na 2021 rok

3 lata ago Warsztat Medialny 0

Ma być w kolorach ziemi, a jej elementy łatwe do samodzielnego montażu i bezpieczne. Jakie będą łazienkowe trendy na 2021 rok?

Przygotowując się do Nowego Roku wybiegamy już poza Sylwestra, który będzie przebiegać raczej w wyjątkowo skromnych warunkach. Cieszymy się nie tyle nadejściem Nowego co zakończeniem Starego Roku. To dobry czas, by na spokojnie zacząć planowanie. Może by wyremontować łazienkę? A jeśli tak, to jak to zrobić by było modnie i trendy?

W tym roku obowiązkowe były pastelowe kolory i geometryczne kształty. Łączyły się ze sobą surowość i minimalizm. Od 1 stycznia ma nastąpić odświeżenie, ma to być czas odważny, niesztampowy, pełen intrygujących rozwiązań – przekonuje Piotr Fuhrmann, ekspert firmy Schedpol.

Jak mebelki ze szwedzkiego sklepu

Szykujesz się do remontu? Zaplanuj go tak, by jak najwięcej rzeczy zrobić samemu. Brak fachowców skutkuje tym, że o dobrego montażystę może być wciąż trudno. Dlatego też rozglądając się za elementami do łazienki nasz wzrok będziemy kierować tam, gdzie można zamontować sprzęt samemu. Poskładać niczym słynne mebelki ze skandynawskiego sklepu. Łatwość i szybkość montażu będzie więc na wagę złota. To też odpowiedź na pytanie jakie będą trendy na 2021 rok.

Remont łazienki to dziś prawdziwe logistyczne wyzwanie. Aby wszystko poszło sprawnie, bez opóźnień i problemów podstawą jest dobra synchronizacja. Jeśli jednak zatrudniamy ekipę, to trzeba dobrze zaplanować dostawę produktów, jak i termin jej pracy. Zarówno inwestorowi, jak i wykonawcy zależy przecież na tym, aby ukończyć prace jak najszybciej. Dla montażysty to szansa na wykonanie więcej prac w tym samym czasie, a dla inwestora oznacza to szybki termin zakończenia realizacji.

Czytaj też: 3 sposoby na remont łazienki czyli wymiar, estetyka i detale

– Produkując brodziki i wanny mamy na uwadze przede wszystkim łatwość montażu, a także skrócenie do minimum tzw. przerw technologicznych. Wiemy, że im bardziej skomplikowany produkt, tym więcej pracy i czasu potrzeba, by go poprawnie zamontować. Naszych brodzików nie trzeba montować do ściany na kotwy, a wanien obudowywać od podstaw. Posiadamy w swojej ofercie nośniki EPS dopasowane do poszczególnych modeli, dzięki którym nakładamy wannę na przygotowany fabrycznie nośnik, a potem oklejamy płytkami czy glazurą. Ponadto wybór brodzika podpłytkowego zamiast popularnego dziś odpływu liniowego wydaje się bardziej ekonomicznym i bezpiecznym rozwiązaniem. Efekt końcowy wizualny bowiem uzyskujemy ten sam, natomiast bezpieczeństwo i szczelność brodzika podpłytkowego oraz łatwość jego montażu zdecydowanie przewyższają zalety odpływów liniowych – radzi Piotr Fuhrmann, ekspert marki Schedpol, producenta wanien, brodzików, odpływów liniowych i nośników stabilizujących.

Trendy na 2021 – piękne wszystko to, co naturalne

Beże, szarości, brązy, czyli tzw. kolory ziemi to barwy, które będą królowały w łazienkach w 2021 roku. Wszechobecna do tej pory czerń ustąpi miejsca nieco bardziej stonowanej kolorystyce wprowadzając do łazienki jeszcze więcej relaksującej aury.

– Wybór tzw. kolorów ziemi do łazienki to zawsze bezpieczne wyjście. Ta paleta barw pozostaje niezmiennie w trendach i nie przewiduje się, żeby przez następnych kilka lat się to zmieniło. Neutralna baza to w końcu idealne tło dla wszelkich dodatków w soczystych, odważnych kolorach. Turkusowe, żółte czy czerwone ręczniki, kubeczek na szczoteczki, dywaniki – te elementy nie wymagają już zachowawczości. Ich wymiana w razie opatrzenia się kolorów jest łatwa i niedroga. W modnej łazience nie może zabraknąć również drewnianych elementów czy rattanowych dodatków, które ocieplą wnętrze – podkreśla ekspert firmy Schedpol.

Bezpieczeństwo stale na topie

W przypadku zarówno stref prysznicowych, jak i kąpielowych to bezpieczeństwo produktów będzie cechą, na którą będziemy zwracać uwagę przede wszystkim.

– Chodzi o bezpieczeństwo związane z bezpieczną kąpielą. Zapewni to np. odporność powierzchni na przypadkowy poślizg w strefie mokrej. Również liczy się niezawodne i wieloletnie użytkowanie łazienki, unikanie awarii i napraw. Ten spokój i niezawodność zapewniają, użytkownikom, zaawansowane europejskie technologie takie jak np. Stabilsound®. Dzięki nim możemy cieszyć się większą wytrzymałością produktów i spokojem związanym z bezpiecznym ich użytkowaniem przez lata. Bezpieczny dostęp do strefy prysznicowej nie powinien mieć żadnych barier. Musi umożliwiać bezproblemowe korzystanie z kąpieli osobom starszym czy z niepełnosprawnością ruchową. Brodziki zlicowane z powierzchnią podłogi lub z możliwie najniższym stopniem to trend, który będzie aktualny nie tylko ze względu na swój modny minimalistyczny charakter. Także ze względu na starzejące się społeczeństwo i związaną z tym konieczność wprowadzania w łazienkach stosownych udogodnień – radzi Piotr Fuhrmann.