Kominek w łazience. Gdy ogień i woda się przenikają

8 lat ago Warsztat Medialny 0

Montujesz kominek w łazience? To łatwiejsze do zrealizowania, niż mogłoby się wydawać.

Połączenie dwóch żywiołów jest możliwe. Duża łazienka umożliwia dobór odpowiednich urządzeń, a także podział na strefy. Idealnym dodatkiem jest kominek w łazience. Ale jak połączyć ogień i wodę? Wszystko jest możliwe, a teraz nawet łatwe w realizacji. Nie trzeba wkuwać się przy tym do przewodów kominowych ani robić kosztownego remontu. Wystarczy nieco nowej technologii i żywy ogień rozbłyśnie w naszej łazience. Nawet na jej ścianie.

Kominek w łazience do zawieszenia na ścianie

Idealnym i łatwym rozwiązaniem okazuje się biokominek. To wydaje się dość odważne i efektowne rozwiązanie. Jego umiejętne zastosowanie i odpowiednia aranżacja wnętrza pozwolą na stworzenie niezwykłego i magicznego miejsca. Z takiej łazienki nie będzie chciało się wyjść. A regeneracja sił i relaks po pracowitym dniu będą doskonałe.

Ale jak to zrealizować. Wbrew pozorom instalacja biokominka nie wymaga wielu prac. Najważniejsze to znaleźć odpowiednie miejsce.

W odróżnieniu od tradycyjnych urządzeń montaż biokominków nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego, dzięki czemu urządzenia sprawdzają się tak w domu jednorodzinnym, jak i apartamencie.

– Instalacja biokominka to zadanie niewymagające wielu zabiegów architektonicznych, bowiem urządzenie można samodzielnie zamontować w dowolnym miejscu i na każdej wysokości – tłumaczy Sylwester Kałwiński, ekspert firmy Kratki.pl, która jest producentem biokominków, kominków i akcesoriów grzewczych. – Jego zaletą są także prostota obsługi i bezpieczeństwo działania. 

Co ważne, działanie urządzenia opiera się na spalaniu biopaliwa, które nie wydziela szkodliwych substancji, dymu ani  nieprzyjemnych zapachów. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim wietrzeniu pomieszczenia, aby nie zabrakło tlenu, który jest niezbędny w procesie spalania. Co ciekawe, wilgoć nie przeszkadza w prawidłowym działaniu biokominka.

Jak zaaranżować wnętrze z biokominkiem

Warto dobrze przemyśleć wykorzystanie tego specyficznego rodzaju kominka i zadbać o oryginalny akcent w naszej łazience. Dobry ekspert, architekt wnętrz, osoba o fachowym spojrzeniu doradzi nam najlepiej, w jaki sposób zaaranżować nasze wnętrza, by doskonale zaprezentować go we wnętrzu minimalistycznym albo nowoczesnym.

Świetnym rozwiązaniem będzie ustawienie biokominka tak, by wydzielił strefy połączonej z łazienką sypialni.

Tym bardziej że biokominek, w odróżnieniu od jego tradycyjnego kuzyna, możemy postawić swobodnie na posadzce, umieścić na ścianie, a nawet zawiesić.

Co otrzymamy w zamian? Nie tylko niebanalną przestrzeń, ale także dodatkowe źródło ciepła.

– To nie tylko element dekoracyjny wnętrza, urządzenie może także dogrzać pomieszczenie, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Standardowy biokominek wytwarza, w zależności od pojemności biopojemnika, od 2 do 6 kW energii, co pozwala podnieść temperaturę średniej wielkości pomieszczenia o około 3-5°C –podkreśla Sylwester Kałwiński.

kominek w łazience, biokominek_golf_kratki_pl
Biokominek – efektowny dodatek w łązience.