Betonowa płyta czyli pomysł na taras

7 lat ago Warsztat Medialny 0

Co ułożyć na balkonie zamiast terakoty? Minimalistyczne aranżacje, niebanalne wzory do tego szkło i stal – to kolejny pomysł na taras.

Wiosenne promienie słońca skłaniają do wyjścia na taras i cieszyć się ciepłem. Błogi odpoczynek po pracy lub weekendowe lenistwo odczujesz tym mocniej jeśli odbywa się w interesującej aranżacji.

Jeśli więc masz już dość starej terakoty, szpar między płytkami, pokruszonych i wypłukanych po zimowych mrozach i roztopach fug – pomyśl o zmianie. Takiej, by twój balkon był nie tylko estetyczny, ale i niebanalny. A jeśli szukasz – podpowiem ciekawy pomysł na taras.

Pomysł na taras – minimalizm

pomysł na taras
Płyty pasują co każdego stylu.

Wybór jest duży – producenci oferują drewniane czy rattanowe podesty, ceramikę albo kostkę brukową. Są jeszcze płyty zewnętrzne, które doskonale wpasowują się w tak modne ostatnio, minimalistyczne aranżacje. Betonowe płyty można ułożyć w niebanalne wzory lub utworzyć jednolitą powierzchnię. Idealnie prezentują się w otoczeniu roślinności jak tez nowoczesnym otoczeniu stali i szkła. Taka kompozycja może zmienić twój stary, nudny taras bądź balkon w miejsce niezwykłe i wizytówkę domu. Nie tylko miło będzie tu spędzić czas samotnie jak i zaprosić przyjaciół na kolację przy świecach. Zmień swój taras w reprezentacyjny salon i ozdobę domu.

Jednak zanim pokusisz się na pierwsze z brzegu rozwiązanie, które zobaczysz w budowlanym markecie warto dobrze sprawę przemyśleć.

Wybierając materiał na nawierzchnię tarasu, należy pamiętać, że nie każdy z nich będzie współgrał z wybranym przez nas stylem, w którym urządzamy dom – tłumaczy Andrzej Chłopek, dyrektor ds. handlowych firmy PROBET-DASAG. – Kolejny rok z rzędu w domach na całym świecie króluje styl skandynawski oraz nowoczesny. Połączenie funkcjonalnej prostoty z eleganckimi dodatkami sprawia, że trend ten wpisał się w wiele nowopowstałych projektów lub niewiekich remontów.

Płyty stanowią też kompromis pomiędzy drogimi materiałami, a budżetowymi, balkonowymi płytkami. Do tego dobrze znoszą mróz, skoki temperatury. Nie są też kłopotliwe w montażu – wystarczy ułożyć płytki na podkładkach z regulowaną wysokością. Dystanse na podkładkach tworzą równą spoinę, a podkładki niwelują nierówności podłoża. Układanie następuje bezpośrednio na izolacji.

Pomysł na taras – eleganza, novello a może indigo

pomysł na taras
Płyty betonowe można także układać na podłożu naturalnym.

Ciekawe aranżacje ze swych produktów poleca firma DASAG. Seria ELEGANZA zapewnia szeroką paletę barw, która doskonale wpasuje się w najnowsze architektoniczne trendy. Ciekawa jest subtelnie zarysowana struktura i gładka faktura płytek. Wytworne i szykowne płyty tej serii mogą nadać przestrzeni unikalny charakter.  

Jeśli nad wygląd przedkładasz funkcjonalność – powinieneś zwrócić większą uwagę na komfort użytkowania. By uniknąć poślizgnięcia na zimowym tarasie wybierz te płyty, które mają mocno urorstkowiona powierzchnię. 

– Seria NOVELLO, dzięki zastosowaniu systemu DASAG TOP SEAL, charakteryzuje się doskonałymi parametrami użytkowymi. Niewątpliwym atutem płytek są doskonałe właściwości antypoślizgowe, wysoka mrozoodporność i niska nasiąkliwość. – podkreśla Andrzej Chłopek, dyrektor ds. handlowych firmy PROBET-DASAG. Wykorzystanie uniwersalnego, inspirowanego naturą charakteru płytek stanowi klucz do aranżacyjnego sukcesu.

Atrakcyjna jest też seria INDIGO, która wydaje się delikatna w dotyku i wygładzona, a jest przy tym wytrzymała na ścieranie oraz odporna na zmienne warunki pogodowe. Ich szlifowana w procesie obróbki powierzchnia zyskuje delikatny połysk, uwydatniający piękno zastosowanych w procesie produkcji kruszyw z kamienia naturalnego. Pozwala to także na łatwe utrzymanie powierzchni tarasu w czystości.

To dobre rozwiązanie dla tych,  którzy szukają produktów w wersji premium.

Pomysł na taras – nie musi być drogo

Gdy zasiądziesz na swym tarasie przy popołudniowej kawie rozejrzyj się dobrze i zastanów czy nie warto zmienić to miejsce niewielkim nakładem środków. Pomysłów nie brakuje – być może zainspirują cię aranżacje prezentowane przez DASAG. Co istotne – ich produkty można znaleźć tak w Castoramie jak i Obi.