Porównywarka kredytów hipotecznych

3 lata ago Warsztat Medialny 0

Sam przez to przechodziłem. Decyzja o kupnie to pierwszy, najważniejszy krok. Kolejny – nie mniej istotny – to wybór sposobu finansowania. Tu sprawdza się porównywarka kredytów hipotecznych.

Jeśli masz oszczędności, które pokryją zakup czy budowę – jesteś szczęśliwcem. Dalej nie czytaj – to nie dla ciebie.

Ale jeśli należysz do tych, którzy na pieniądzach nie śpią – zajrzyj do zestawienia. Koniecznie.

Jakby nie liczyć – nie przewalutuję

Mówiąc szczerze – nie jestem bankierem ani bankowym pośrednikiem. Dlatego od razu uspokajam – nie jest to moje autorskie opracowanie. Kalkulator przygotował portal bankier.pl, a, że to specjaliści – warto im zaufać.

Porównywarka kredytów hipotecznych to zestawienie ofert czternastu banków. Jeśli któraś z propozycji Cię zainteresuje –  jest też odnośnik na stronę banku lub formularz kontaktowy do jego pracowników. Tam możesz dopytać o szczegóły.

Robota portalu bankier.pl to wygodna porównywarka, która pozwala po wpisaniu kwoty i celu kredytu, wartości mieszkania okresu kredytowania wstępnie oszacować co dla nas będzie najbardziej korzystne. To fajne i pomysłowe narzędzie.

Ja, jako „szczęśliwy” frankowicz uwiązałem się w kredyt walutowy na 25 lat. Póki co, widzę, że nic nie zrobię – przewalutowanie się po prostu nie opłaca. Mieszkanie kupiłem za 238.000 zł, a po 8 latach regularnych spłat i zmianom kursu franka – aktualna wartość zadłużenia (70 384,07 CHF) wzrosła do 289.088 zł. Cóż, taki klimat.

Gdybym jednak dziś chciał kredyt przewalutować to kalkulator podpowiada mi ofertę Banku BPS. Rata, którą musiałbym zapłacić to 1815,02 zł, oprocentowanie RRSO wynosi 3,313%. Tymczasem płacę sobie co miesiąc w zależności od kursu franka w granicach 1500 zł. I tak pewnie już zostanie. Byle tylko dożyć do ostatniej raty.

Miej oferty w kieszeni zanim zaczniesz negocjować

Jednak porównywarka kredytów hipotecznych to pożyteczne narzędzie nie tylko dla teoretyków, który chcą się pobawić  w grę pod hasłem co by było gdyby…

To przede wszystkim wsparcie dla tych, którzy planują przyszłość. A przewidującym być trzeba, zwłaszcza, że z kredytem hipotecznym bierzesz ślub na  20-30 lat. Dobrze to przemyśl.

Oczywiście wcześniej czy później odbędziesz rozmowę z bankowym specjalistą od kredytów hipotecznych. W takim przypadku dobrze mieć pod ręką listę ofert innych banków. Dziś przecież wszystko można negocjować, by potem przez lata nie żałować.

A teraz po prostu wypróbuj sam. Do twojej dyspozycji – porównywarka kredytów hipotecznych.

Photo credit: StockMonkeys.com via Foter.com / CC BY